Elanikud on vastu plaanile ehitada Tartus Raja tänava pargi külje alla korterelamud ({{commentsTotal}})

Tartus ei ole kohalikud elanikud rahul avalikule väljapanekule esitatud uue üldplaneeringu eskiisiga, mis lubaks Maarjamõisa rajoonis oleva Raja tänava pargi kõrvale ehitada korterelamud.

Tartu linna avalikule väljapanekule pandud üldplaneeringu eskiis näeb ette psühhiaatriakliiniku kõrval olevale krundile ja Raja tänava pargi külje alla 15 korterelamu ehitamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Piirkonna elanike seas mure oli üleval juba 2012. aastal ja siis korjasid kohalikud elanikud ligemale 2000 allkirja, et kolme- kuni neljakorruselisi korterelamuid 120 korteriga sinna ei tuleks. Toona jäi nende soov peale.

Täna ütleb abilinnapea Jarno Laur, et tõesti on eskiisis muudetud üksikelamute piirkond korterelamute piirkonnaks, aga mahud on elanike kartusest palju väiksemad.

"Me ei räägi mingil juhul viiest korrusest. Me räägime ikkagi 2-3 korruselistest keskkonda sobivatest elamutest siiski," rõhutas abilinnapea Laur.

Sama kinnitas "Aktuaasele kaamerale" ka krunte omav ettevõte Nordecon, kes kolm aastat tagasi loobus planeeringust linnaelanike vastuseisu tõttu.

Piirkonnas elav endine Tartu Ülikooli prorektor Kristjan Haller on aga seisukohal, et Tartu on tuntud linnana, kus on ka madalad üksikelamute rajoonid ja nende segamine korterelamutega ei ole õige. "See enam ei ole mingisugune individuaalealmute rajoon, kui majade vahel on korruselamud," märkis ta.

Jarno Laur ütleb, et Maarjamõisas on viimasel ajal palju töökohti lisandunud, kuid napib elukohti. "Seda lünka me üritamegi täita, et inimesed ei peaks sõitma ühest linna otsast teise."

Kuivõrd käimas on planeeringu avalik artuelu, siis loodavad kõik osapooled veel rahulikule lahendusele, kuid kohalikud elanikud ütlevad, et nende muredega mittearvestamise korral on nad taas valmis allkirju koguma.

Toimetaja: Priit LutsKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema