Elanikud on vastu plaanile ehitada Tartus Raja tänava pargi külje alla korterelamud ({{commentsTotal}})

Tartus ei ole kohalikud elanikud rahul avalikule väljapanekule esitatud uue üldplaneeringu eskiisiga, mis lubaks Maarjamõisa rajoonis oleva Raja tänava pargi kõrvale ehitada korterelamud.

Tartu linna avalikule väljapanekule pandud üldplaneeringu eskiis näeb ette psühhiaatriakliiniku kõrval olevale krundile ja Raja tänava pargi külje alla 15 korterelamu ehitamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Piirkonna elanike seas mure oli üleval juba 2012. aastal ja siis korjasid kohalikud elanikud ligemale 2000 allkirja, et kolme- kuni neljakorruselisi korterelamuid 120 korteriga sinna ei tuleks. Toona jäi nende soov peale.

Täna ütleb abilinnapea Jarno Laur, et tõesti on eskiisis muudetud üksikelamute piirkond korterelamute piirkonnaks, aga mahud on elanike kartusest palju väiksemad.

"Me ei räägi mingil juhul viiest korrusest. Me räägime ikkagi 2-3 korruselistest keskkonda sobivatest elamutest siiski," rõhutas abilinnapea Laur.

Sama kinnitas "Aktuaasele kaamerale" ka krunte omav ettevõte Nordecon, kes kolm aastat tagasi loobus planeeringust linnaelanike vastuseisu tõttu.

Piirkonnas elav endine Tartu Ülikooli prorektor Kristjan Haller on aga seisukohal, et Tartu on tuntud linnana, kus on ka madalad üksikelamute rajoonid ja nende segamine korterelamutega ei ole õige. "See enam ei ole mingisugune individuaalealmute rajoon, kui majade vahel on korruselamud," märkis ta.

Jarno Laur ütleb, et Maarjamõisas on viimasel ajal palju töökohti lisandunud, kuid napib elukohti. "Seda lünka me üritamegi täita, et inimesed ei peaks sõitma ühest linna otsast teise."

Kuivõrd käimas on planeeringu avalik artuelu, siis loodavad kõik osapooled veel rahulikule lahendusele, kuid kohalikud elanikud ütlevad, et nende muredega mittearvestamise korral on nad taas valmis allkirju koguma.

Toimetaja: Priit Luts{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised