Juunis suletakse rekonstrueerimistöödeks trammiliinid 1 ja 2 ({{commentsTotal}})

Juunist septembrini ei ole võimalik Tallinnas Kopli suunal trammidega 1 ja 2 sõita, sest sealsel trammiteel tehakse rekonstrueerimistöid, pärast mida peaksid uued trammid hakkama liikuma ka Põhja-Tallinnasse.

"See muudab liikluskorraldust Kopli tänaval alates Telliskivi tänavast kuni Volta tänavani. Muutub liikumise suund, sest seal pannakse sõitma trammi asendav buss," ütles Tallinna transpordiameti liikluskorraldusosakonna juhataja Talvo Rüütelmaa "Aktuaalsele kaamerale".

"Asendame selle bussiliiniga nr 52, marsruudil Kopli-Hobujaama, mille tarbeks paigaldame ajutised ooteplatvormid, märgistuse, suunaviidad, et inimesed oskaksid seda asendusbussipeatust üles leida," rääkis Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Enno Tamm.

Rekonstrueerimistööde käigus ehitatakse Põhja puiestee ja Suurtüki tänava risti juurde ajutine trammide tagasipöördering. Seega on võimalik alates septembrist taastada trammiliiklus kuni Balti jaamani. Skoone bastioni kõrval rööbasteede ehitus aga jätkub.

"Me ehitame uue rööbastee vana rööbastee kõrvale, umbes paar-kolmkümmend meetrit Skoone bastioni suunas. See võimaldab meil tööde toimumise ajal trammiliikluse säilitada, nii et see segaks Põhja-Tallinna elanikke ja reisijaid võimalikult vähe," rääkis Tamm.

Samuti jätkuvad trammitee rekonstrueerimistööd alates Balti jaamast kuni Kopli depooni. Kokku on rekonstrueeritava trammitee pikkus 16 kilomeetrit. Tööde käigus viiakse rööpad betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Uuel rööbasteel kasutatakse mürasummutavaid lahendusi. Samuti ehitatakse ümber Kopli depoo.

"Uus rööbastee on pärast valmimist võimeline teenindama ka CAF Urbos uusi tramme, nii et ka põhja-tallinlased saavad hakata tänaste kaasaegsete CAF Urbos trammidega sõitma punktist A punkti B."

Projekti läheb maksma 19 777 215 eurot, millele lisandub käibemaks.

Veel sulgemisi: juunis ehitatakse Suur-Ameerika tänaval gaasitrassi, mistõttu suletakse seal mõneks ajaks liiklus täielikult. Juuli keskel on Gonsiori tänaval torustike ja soojatrasside ehitustööd. Sõltuvalt tööde tehnoloogiast võib tänav olla kas täielikult suletud või kehtivad seal liikluspiirangud. Majaka tänava rekonstrueerimistööd on graafikus ning tänav avatakse liiklusele juulis.

Toimetaja: Merit MaaritsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.