Juunis suletakse rekonstrueerimistöödeks trammiliinid 1 ja 2 ({{commentsTotal}})

Juunist septembrini ei ole võimalik Tallinnas Kopli suunal trammidega 1 ja 2 sõita, sest sealsel trammiteel tehakse rekonstrueerimistöid, pärast mida peaksid uued trammid hakkama liikuma ka Põhja-Tallinnasse.

"See muudab liikluskorraldust Kopli tänaval alates Telliskivi tänavast kuni Volta tänavani. Muutub liikumise suund, sest seal pannakse sõitma trammi asendav buss," ütles Tallinna transpordiameti liikluskorraldusosakonna juhataja Talvo Rüütelmaa "Aktuaalsele kaamerale".

"Asendame selle bussiliiniga nr 52, marsruudil Kopli-Hobujaama, mille tarbeks paigaldame ajutised ooteplatvormid, märgistuse, suunaviidad, et inimesed oskaksid seda asendusbussipeatust üles leida," rääkis Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Enno Tamm.

Rekonstrueerimistööde käigus ehitatakse Põhja puiestee ja Suurtüki tänava risti juurde ajutine trammide tagasipöördering. Seega on võimalik alates septembrist taastada trammiliiklus kuni Balti jaamani. Skoone bastioni kõrval rööbasteede ehitus aga jätkub.

"Me ehitame uue rööbastee vana rööbastee kõrvale, umbes paar-kolmkümmend meetrit Skoone bastioni suunas. See võimaldab meil tööde toimumise ajal trammiliikluse säilitada, nii et see segaks Põhja-Tallinna elanikke ja reisijaid võimalikult vähe," rääkis Tamm.

Samuti jätkuvad trammitee rekonstrueerimistööd alates Balti jaamast kuni Kopli depooni. Kokku on rekonstrueeritava trammitee pikkus 16 kilomeetrit. Tööde käigus viiakse rööpad betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Uuel rööbasteel kasutatakse mürasummutavaid lahendusi. Samuti ehitatakse ümber Kopli depoo.

"Uus rööbastee on pärast valmimist võimeline teenindama ka CAF Urbos uusi tramme, nii et ka põhja-tallinlased saavad hakata tänaste kaasaegsete CAF Urbos trammidega sõitma punktist A punkti B."

Projekti läheb maksma 19 777 215 eurot, millele lisandub käibemaks.

Veel sulgemisi: juunis ehitatakse Suur-Ameerika tänaval gaasitrassi, mistõttu suletakse seal mõneks ajaks liiklus täielikult. Juuli keskel on Gonsiori tänaval torustike ja soojatrasside ehitustööd. Sõltuvalt tööde tehnoloogiast võib tänav olla kas täielikult suletud või kehtivad seal liikluspiirangud. Majaka tänava rekonstrueerimistööd on graafikus ning tänav avatakse liiklusele juulis.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema