Liikluspsühholoog: paljusid ajab üks või teine asi liikluses närvi, küsimus on eskaleerumises ({{commentsTotal}})

Liiklusohtliku olukorra tekitanud ja teist autojuhti kurika ähvardusel sõimanud juhi puhul on tegemist eneseregulatsiooni küsimusega, selgitas liikluspsühholoog Gunnar Meinhard. Kuigi tema sõnul võib paljusid üks või teine situatsioon liikluses närvi ajada, on küsimus selles, kas see viha eskaleerub.

"See pole kindlasti esmakordne ja siin juhtunud asi, vaid seda juhtub juba ammu ka mujal maailmas, aga üldiselt on tegemist eneseregulatsiooni küsimusega – inimene ei suuda enda kontrollimisega toime tulla," rääkis Meinhard "Ringvaates".

Tema sõnul pole selliselt väljendatud juhtumid liikluses sagedased ja on keeruline ette ennustada, kuidas üks või teine juhtum liikluses kellelegi mõjub. "Paljusi inimesi võib üks või teine situatsioon liikluses närvi ajada, aga küsimus on selles, kas see eskaleerub või mitte," selgitas ta.

Meinhard rääkis välisriikide näitel, et sarnaselt käitunud isikutelt võetakse tavaliselt juhtimisõigus ära ja nad saadetakse meditsiinilis-psühholoogilisse kontrolli, et selgitada välja, kas neil on juhtumissuutlikkus olemas. "Selle käigus teadasaadu järgi otsustakse, mis temaga edasi tehakse ja millised on tema nõrgad kohad, mis vajavad muutmist."

Meinhardi sõnul on põhjuseid, miks üks või teine inimene liikluses selliselt käituma hakkab, väga palju. "Ühte n-ö jokkerit kaardipakist välja tõmmata pole võimalik."

Sotsiaalmeedias levib video, millelt on näha, kuidas eessõitev autojuht tekitab liiklusohtliku olukorra, jääb signaali andmise peale seisma, haarab kurika ning hakkab enda taga olevat juhti sõimama. Videolt on näha, kuidas Kia juht Lasnamäel Võidujooksu sillale keerates liiklusohtliku olukorra tekitab, pressides ennast viimasel hetkel Laagna tee mahasõidule keeranud auto ette. Politsei on mõlemad juhid tuvastanud ning lähiajal hakatakse neid küsitlema.

Toimetaja: Merit MaaritsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema