ERR Helsingis: Soome ei kavatse lähiajal NATOga liituda, Rõivase sõnul on siiski mõistlik "hankida vihmavari päikeselisel ajal" ({{commentsTotal}})

Hoolimata kasvavast rahvusvahelisest pingest ei ole julgeolekuolukord maailmas praegu veel selline, et Soome peaks NATO liikmeks astuma, leiab peaminister Taavi Rõivast võõrustanud Soome peaminister Juha Sipilä. Sipilä leiab, et just asjaolu, et Soome ja Rootsi pole NATO liikmed, tagab Läänemere piirkonna julgeolekualase stabiilsuse.

Kuigi ametlikult räägiti Soome peaministri suveresidentsis Kesärantas infotehnoloogiast, transpordist ja energiamajandusest, võib arvata, et tõsiste teemade hulgas olid ka julgeolekupoliitika, Venemaa ja majandus, vahendab "Aktuaalne kaamera".

Aga julgepoliitiliste valikute osas on Soome ja Eesti peaministrid endiselt eri meelt. Hoolimata sellest, et peaminister Taavi Rõivas kirjeldas pärast peaministrite kohtumist peetud pressikonverentsil põhjalikult Venemaa kasvavat agressiivsust, ei ole sellest vähemalt praeguse Soome peaministri jaoks küllalt, et NATO liikmeks pürgida.

"Minu isiklik suhtumine NATO liikmesusse on negatiivne. Just Soome ja Rootsi moodustatud liitumatute riikide tsoon toetab Läänemere piirkonna stabiilsust," märkis Sipilä.

Seega ei ole Soome lähitulevikus allianssi liikmesusele lähemale liikumas, hoolimata Soomes avaldatud võimaliku NATO liikmesuse mõjude raportist, mis liikmesust otsesõnu ei soovitanud, aga üsna võimalikuks pidas. Üks takistus on avalik arvamus – need soomlased, kes suhtuksid Soome võimalikku liikmesusse positiivselt, on endiselt Soomes tuntavas vähemuses. Ning avalikkust kavatseb vähemalt Sipilä kuulata.

"Mitu erakonda, kaasa arvatud minu enda erakond, on otsustanud, et isegi kui valitsus mingil põhjusel otsustaks NATO liikmesust taotleda, tuleks selle kohta korraldada rahvahääletus," ütles Sipilä.

Peaminister Taavi Rõivas lubab soomlasi NATO küsimuses isegi mitte sõbralikult survestada. Tema sõnul saavad eestlased rääkida vaid õppetunnist, mille on ise ajaloo käigus saanud. "Ka väga päikesepaistelise ilmaga on praktiline vihmavarju soetada," ütles Rõivas.

Toimetaja: Merit Maaritsproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics