Riigikogu ööistungi eel: opositsioon kasutab haldusreformi eelnõu lugemisel venitustaktikat ({{commentsTotal}})

{{1462977592000 | amCalendar}}

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme vastas Riigikogu kõnetoolist küsimustele põhjalikult ja pikalt ning istungi aeg kulus. Riigikogulsed valmistuvad pikaks istungiööks, mis ilmselt kestab homme lõunani. Martin Helme põhjendas eelnõu lugemise katkestamise soovi sellega, et kui jääb alles 68 omavalitsust ja riigikogulased hakkavad kuuluma volikogudesse, siis tähendab see võimu koondumist.

"Näeme selgelt, kuidas tegemist on võimukoalitsiooni sooviga võtta poliitilise kontrolli alla omavalitsused ja sealtkaudu võtta järgmine kord võimu kontrolli alla ka presidendivalimised. See on võimuvertikaali ehitamine, mis läheb maksma 80-st miljonist," ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme "Aktuaalsele kaamerale".

EKRE soovib, et nende muudatusettepanekud jõuaksid eelnõusse. Praegu neid arvestatud ei ole.

"Vaadates seda tööd, mida me oleme teinud viimase aasta jooksul, ei ole paari ööistungi ärakannatamine enam mingi kunst. Eestis on varemgi tehtud suuri ja olulisi reforme opositsiooni kriitikale ja ööistungile vaatamata," märkis riigihalduse minister ja Reformierakonna liige Arto Aas.

Keskerakond tõi riigikokku haldusreformi teemalise tordi. Keskerakond soovib ambitsioonikamat reformi ja see tähendaks omavalitsuste ülesannete täpsustamist ning tulubaasi suurendamist kriisieelsele tasemele.

"Kui täna on nii palju ära tehtud, siis teha natukene veel, et reform oleks ambitsioonikam, ei ole palju palutud," nentis Keskerakonna fraktsiooni liige Jüri Ratas.

"Eks meil on mõne üksiku hääletuse osas on teatu tehniliste punktide osas on mingid eriarvamused. Aga üldiselt oleme ilusti kokku leppinud, et eks me saame aru, et peame kokku hoidma, muidu hääletatakse lihtsalt maha," märkis IRLi fraktsiooni liige Siim Kiisler koalitsiooni üksmeelsuse kohta.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Tanel Talve nentis, et tegemist on põletava teemaga ja see on normaalne, et esineb erinevaid nägemusi. "Rõhutaks ka seda, et viimased muudatusettepanekud, ka EKRE, Vabaerakonna ja opositsiooni poolt, neist on väga mitmed arvesse võetud, ma ei saagi aru, mistõttu peab siin haldusreformi tõttu pikalt hommikuni koos viibima," märkis Talve. Tema sõnul tuleb reformikava ja seadus igatahes vastu võtta.

Toimetaja: Merit MaaritsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.