Riigikogu ööistungi eel: opositsioon kasutab haldusreformi eelnõu lugemisel venitustaktikat ({{commentsTotal}})

{{1462977592000 | amCalendar}}

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme vastas Riigikogu kõnetoolist küsimustele põhjalikult ja pikalt ning istungi aeg kulus. Riigikogulsed valmistuvad pikaks istungiööks, mis ilmselt kestab homme lõunani. Martin Helme põhjendas eelnõu lugemise katkestamise soovi sellega, et kui jääb alles 68 omavalitsust ja riigikogulased hakkavad kuuluma volikogudesse, siis tähendab see võimu koondumist.

"Näeme selgelt, kuidas tegemist on võimukoalitsiooni sooviga võtta poliitilise kontrolli alla omavalitsused ja sealtkaudu võtta järgmine kord võimu kontrolli alla ka presidendivalimised. See on võimuvertikaali ehitamine, mis läheb maksma 80-st miljonist," ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme "Aktuaalsele kaamerale".

EKRE soovib, et nende muudatusettepanekud jõuaksid eelnõusse. Praegu neid arvestatud ei ole.

"Vaadates seda tööd, mida me oleme teinud viimase aasta jooksul, ei ole paari ööistungi ärakannatamine enam mingi kunst. Eestis on varemgi tehtud suuri ja olulisi reforme opositsiooni kriitikale ja ööistungile vaatamata," märkis riigihalduse minister ja Reformierakonna liige Arto Aas.

Keskerakond tõi riigikokku haldusreformi teemalise tordi. Keskerakond soovib ambitsioonikamat reformi ja see tähendaks omavalitsuste ülesannete täpsustamist ning tulubaasi suurendamist kriisieelsele tasemele.

"Kui täna on nii palju ära tehtud, siis teha natukene veel, et reform oleks ambitsioonikam, ei ole palju palutud," nentis Keskerakonna fraktsiooni liige Jüri Ratas.

"Eks meil on mõne üksiku hääletuse osas on teatu tehniliste punktide osas on mingid eriarvamused. Aga üldiselt oleme ilusti kokku leppinud, et eks me saame aru, et peame kokku hoidma, muidu hääletatakse lihtsalt maha," märkis IRLi fraktsiooni liige Siim Kiisler koalitsiooni üksmeelsuse kohta.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Tanel Talve nentis, et tegemist on põletava teemaga ja see on normaalne, et esineb erinevaid nägemusi. "Rõhutaks ka seda, et viimased muudatusettepanekud, ka EKRE, Vabaerakonna ja opositsiooni poolt, neist on väga mitmed arvesse võetud, ma ei saagi aru, mistõttu peab siin haldusreformi tõttu pikalt hommikuni koos viibima," märkis Talve. Tema sõnul tuleb reformikava ja seadus igatahes vastu võtta.

Toimetaja: Merit MaaritsLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics