Tabati kelmide grupp, mis tekitas enam kui sajale heausksele ligi 200 000 eurot kahju ({{commentsTotal}})

Aprilli keskel peeti Ida-Virumaal kinni kaheksa inimest, keda kahtlustatakse kelmustes, neist kuus on praegu ka vahi alla võetud.

Kelmustes kahtlustatavad kaks naist ja kuus meest tegutsesid alates mullu suvest Eesti suuremates linnades. "Kasutati ära isikuid, kelle nimele siis võeti erinevaid kas laene, kiirlaene või muid kohustusi, näiteks järelmaksu peale tooteid," rääkis Põhja ringkonnaprokuratuur vanemprokurör Katrin Pärtlas "Aktuaalsele kaamerale".

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude teenistuse vanem Toomas Jervson lisas, et kinnipeetud kasutasid ära materiaalselt vähekindlustatud inimesi, püüdes neilt välja petta allkirju lepingutele ja ka ID-kaarte, mis oli neile selleks vajalik.

"Nad vahendasid siis n-ö erinevaid krediite, millest inimene, kes selle kohustuse formaalselt võttis, muidugi raha ei saanud," selgitas Jervson.

Vahel maksti kannatanutele nende andmete eest 50-200 eurot. Teistel juhtudel lubati raha anda, kuid seda ei tehtud. Kokku on kannatanuid üle saja ja tekitatud kahju on vähemalt 200 000 eurot.

Kahtlustatavate käest võeti ära ka hulgaliselt vara, mis on tõenäoliselt samuti saadud kuritegelikul teel. Umbes kakskümmend autot ja kümneid tuhandeid eurosid sularaha.

Praegu ei ole vahi all olevatele inimestele esitatud kahtlustust organiseeritud kuritegevuses, kuid politsei ja prefektuuri hinnagul ei pruugi see nii jääda.

Kelmuses süüdimõistmisel on maksimaalne karistus viis aastat vangistust. Organiseeritud kuritegevuse puhul on karistus aga oluliselt suurem.

 

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.