Tabati kelmide grupp, mis tekitas enam kui sajale heausksele ligi 200 000 eurot kahju ({{commentsTotal}})

Aprilli keskel peeti Ida-Virumaal kinni kaheksa inimest, keda kahtlustatakse kelmustes, neist kuus on praegu ka vahi alla võetud.

Kelmustes kahtlustatavad kaks naist ja kuus meest tegutsesid alates mullu suvest Eesti suuremates linnades. "Kasutati ära isikuid, kelle nimele siis võeti erinevaid kas laene, kiirlaene või muid kohustusi, näiteks järelmaksu peale tooteid," rääkis Põhja ringkonnaprokuratuur vanemprokurör Katrin Pärtlas "Aktuaalsele kaamerale".

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude teenistuse vanem Toomas Jervson lisas, et kinnipeetud kasutasid ära materiaalselt vähekindlustatud inimesi, püüdes neilt välja petta allkirju lepingutele ja ka ID-kaarte, mis oli neile selleks vajalik.

"Nad vahendasid siis n-ö erinevaid krediite, millest inimene, kes selle kohustuse formaalselt võttis, muidugi raha ei saanud," selgitas Jervson.

Vahel maksti kannatanutele nende andmete eest 50-200 eurot. Teistel juhtudel lubati raha anda, kuid seda ei tehtud. Kokku on kannatanuid üle saja ja tekitatud kahju on vähemalt 200 000 eurot.

Kahtlustatavate käest võeti ära ka hulgaliselt vara, mis on tõenäoliselt samuti saadud kuritegelikul teel. Umbes kakskümmend autot ja kümneid tuhandeid eurosid sularaha.

Praegu ei ole vahi all olevatele inimestele esitatud kahtlustust organiseeritud kuritegevuses, kuid politsei ja prefektuuri hinnagul ei pruugi see nii jääda.

Kelmuses süüdimõistmisel on maksimaalne karistus viis aastat vangistust. Organiseeritud kuritegevuse puhul on karistus aga oluliselt suurem.

 

Toimetaja: Priit LutsTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema