Eesti-Vene piiririba väljaehitamisel on tõenäoliselt kasutatud varastatud kruusa ({{commentsTotal}})

{{1462981633000 | amCalendar}}

Selgus, et Eesti-Vene kontrolljoone Eesti-poolse piiririba väljaehitamisel on tõenäoliselt kasutatud varastatud kruusa, ning asja uurib politsei.

Selleks, et rajada juurdepääsutee piiririba ehitamiseks lõi riigihanke võitnud ettevõte kruusa saamiseks kopa maasse eramaal. Seejuures puudusid ettevõttel kooskõlastus nii maaomanikuga kui ka kaevandamisluba, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Veieri kinnistu pealt on karjäärist üks 5000 tonni küll kruusa julgelt minema kärutatud Eesti piiri peale - sellise kõne tegi täna hommikul keskkonnainspektsioonile kui ka politsele kagupiiri vahetus läheduses maad ning ühes sellega vana kruusakarjääri omav Võrus tegutsev puiduettevõtja Aivar Vaab.

"Naabrivalve avastas, et meie kinnistu peal on toimunud kruusavedu, veetud on ta siis piirivalve teede peale," rääkis Vaab.

Viis-kuus kilomeetrit karjäärist edasi, Misso vallas, Parmu külas oleva piiriposti number kolm juures, käibki tõepoolest hoogne tegevus: Antslas tegutsev AS Kagumerk ehitab riigile näidis piiririba ning on parasjagu selle tarbeks rajamas juurdepääsuteed.

Kagumerk juhatuse liige Sulev Muru väidab, et ta sai nõusoleku võõral maal kruusa kaevandamiseks läbi vahendaja. Samuti puudub tal kaevadamiseks vajalik keskkonnaameti luba. Viimase peaks tema arvates muretsema karjääri omanik.

"Kui on karjäär, siis on muidugi kaevandusload ja värgid. Noh ma ei tea, et kui kaugel see asi on tal aetud või ei ole üldse aetud. Seda ei saa nii kommenteerida," ütles Muru.

Keskkonnaametist öeldakse aga, et kaevandamisloa muretsemine on ikkagi kaevandaja enda mitte maaomaniku asi. Lisaks sellele tuleb välja, et Kagumerk võttis karjääriomaniku Vaabiga esimest korda ühendust alles täna hommikul.

"Hommikul kella poole üheksa ajal oli telefonikõne, pakuti kompromissi. Noo ma ei saa mingist kompromissist rääkida, kui tegemist on vargusega ja seda enam piiritsoonis, mida peaks piirivalve kontrollima," rõhutab omanik Vaab.

Piirialadel maid omav ning metsa ülestöötav Vaab tõdeb, et tema metsaveokeid kontrollib piirivalve alati läbi ja lõhki.

"See on väga tubli. Aga nüüd veetakse poolteist nädalat minu karjäärist kruusa ja piirivalve ei tea mitte midagi," on Vaab hämmastuses.

Politsei ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroojuht Helen Neider-Veerme ütleb, et on kuuldust šokeeritud.

"Suhtume ääretult tõsiselt sellesse teatesse, mis kodanik on esitanud. Äärmise kahetsustundega ütleme, et ettevõtte tegevus on sellise kahtluse üles kergitanud üldse. Hindame, kas me saame jätkata piiri väljaehitamisel koostööd selle ettevõttega," ütles Veerme.

Toimetaja: Priit LutsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.