Saarlased võivad loobuda ühtse omavalitsuse loomisest ({{commentsTotal}})

Enam kui kaks aastat Saaremaa kui ühtse omavalitsuse loomise nimel tegutsemise asemel on saarlased hakanud ka teisi alternatiive otsima, näiteks peavad osad vallad kõnelusi Ida-Saaremaa omavalitsuse loomiseks.

Veel kaks aastat tagasi kiideti saarlasi ärksa idee eest, et Saaremaast võiks saada üks, suur ja tugev omavalitsus. Saare maavalitsuses asus tööle ka Eestis esimese palgaline ühinemisnõunik. Tänaseks on Saaremaa omavalitsuste ühinemiseks loodud juhtkomisjon kahe aasta jooksul koos käinud kümneid kordi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aga siiski on jäänud teatud erimeelsused, millede ületamine tundub mõnele omavalitsusele raskesti ületatav.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtleb ütleb, et peamine kartus on, et praeguste valdade üks-kaks jäävad nõrgaks suures Saaremaa vallas.

Aga siiski on nüüdseks Saaremaa kui ühe omavalitsuse loomiseks oma jah-sõna öelnud kõik tänased Saaremaa vallad, välja arvatud 900 elanikuga Pöide vald.

Saarelised vallad, Muhu ja Ruhnu, tahavad minna edasi omapäi ja sellist võimalust neile valitsus ka pakub.

Saaremaa valla loomise kõrval peavad aga viis Ida-Saaremaa omavalitsust omavahel alternatiivseid läbirääkimisi ühise valla moodustamiseks. Lõplike otsuste tegemiseks on mänguruumi veel mõned kuud

Saare maavalitsuse ühinemisnõunik Taavi Kurisoo ei pea ideed perspektiivikaks. "Ida-Saaremaa läbirääkimised praegusel kujul ei vii ühe loogilise omavalitsuseni. Neil puudub keskus ja ühtne toimepiirkond. Ma arvan, et ühel hetkel läbirääkimiste käigus nad saavad aru, et see ei ole päris see."

Toimetaja: Priit LutsTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.