Saarlased võivad loobuda ühtse omavalitsuse loomisest ({{commentsTotal}})

Enam kui kaks aastat Saaremaa kui ühtse omavalitsuse loomise nimel tegutsemise asemel on saarlased hakanud ka teisi alternatiive otsima, näiteks peavad osad vallad kõnelusi Ida-Saaremaa omavalitsuse loomiseks.

Veel kaks aastat tagasi kiideti saarlasi ärksa idee eest, et Saaremaast võiks saada üks, suur ja tugev omavalitsus. Saare maavalitsuses asus tööle ka Eestis esimese palgaline ühinemisnõunik. Tänaseks on Saaremaa omavalitsuste ühinemiseks loodud juhtkomisjon kahe aasta jooksul koos käinud kümneid kordi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aga siiski on jäänud teatud erimeelsused, millede ületamine tundub mõnele omavalitsusele raskesti ületatav.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtleb ütleb, et peamine kartus on, et praeguste valdade üks-kaks jäävad nõrgaks suures Saaremaa vallas.

Aga siiski on nüüdseks Saaremaa kui ühe omavalitsuse loomiseks oma jah-sõna öelnud kõik tänased Saaremaa vallad, välja arvatud 900 elanikuga Pöide vald.

Saarelised vallad, Muhu ja Ruhnu, tahavad minna edasi omapäi ja sellist võimalust neile valitsus ka pakub.

Saaremaa valla loomise kõrval peavad aga viis Ida-Saaremaa omavalitsust omavahel alternatiivseid läbirääkimisi ühise valla moodustamiseks. Lõplike otsuste tegemiseks on mänguruumi veel mõned kuud

Saare maavalitsuse ühinemisnõunik Taavi Kurisoo ei pea ideed perspektiivikaks. "Ida-Saaremaa läbirääkimised praegusel kujul ei vii ühe loogilise omavalitsuseni. Neil puudub keskus ja ühtne toimepiirkond. Ma arvan, et ühel hetkel läbirääkimiste käigus nad saavad aru, et see ei ole päris see."

Toimetaja: Priit LutsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema