Potentsiaalselt ohtlike droonide teema on ministeeriumis laual ({{commentsTotal}})

Aprillis harjutasid Kuperjanovi pataljoni sõdurid koos ameeriklastega Võrus linnalahingut, millest annab elava ülevaate sündmustest tehtud droonivideo. Selle filmis Võrumaa Teataja, aga mitte alati pole teada, kelle aparaat taevas siriseb. Majandusministeerium arutab praegu, millistel alustel potentsiaalselt ohtliku drooni võiks alla tuua ja kuidas seda teha.

"Kui me käisime riigikaitse komisjoniga Lõuna-Eestis, siis nii Kuperjanovi pataljoni ohvitserid, Võru KL maleva inimesed, setud kui ka piirivalvurid rääkisid, et droonide lennud on kordades suurenenud. Kusjuures, need droonid ei lenda ainult metsa või põllu kohal, vaid ka sõjaliste ja kaitseväe objektide kohal ning piki piiri," rääkis erukindral ja riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Ants Laaneots "Aktuaalsele kaamerale".

"Meil on droonide kasutamine üldse julgeoleku, riigikaitse tagamise poolelt reguleerimata," lisas Laaneots.

Kui drooni lennutaja pole lennuametit sellest teavitanud, ei juhtu midagi. "Lihtsalt oleks oht, et ta põrkab mingi muu lendava lennuvahendiga kokku. Muud midagi," rääkis OÜ Eli tegevjuht Tõnu Vaher.

Droon võib mõne muu lendava objektiga kergesti kokku põrgata, sest see on väike ja ilma tehniliste vahenditeta on seda peaaegu võimatu avastada. Eriti keeruline on drooni märgata just linna kohal.

"Kui olemas on radarsüsteemid, mis suudavad drooni jälgida – põhimõtteliselt nad suudavad neid jälgida väga kitsastes alades, piiri ääres või kuskil mujal. Linna kohal või urbaniseeritud keskkonnas drooni avastada saab ainult inimene. Ega lennuamet sellest muud moodi teada ei saagi, kui inimene sellest teavitab," nentis Vaher.

Mida teha, kui n-ö paha droon on avastatud? Majandusministeerium kavandab lennundusseadusse kirjutada mehitamata õhusõiduki mõiste. Praegu arutatakse, millistel tingimustel drooni alla tuua.

"Arutame koos sise- ja kaitseministeeriumiga võimalusi, et kui keegi peaks lennutama drooni riigile oluliste objektide kohal, siis mida selle objekti allatoomiseks teha ja mis moodi see alla tuua," rääkis MKM lennundustalituse juhataja Priit Rifk.

Eelnõu peaks käesoleval aastal jõudma valitsusse kooskõlastamiseks.

Toimetaja: Merit MaaritsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema