Fotod: NATO mereväegrupp saabus Tallinnasse ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
{{1463045603000 | amCalendar}}

Täna saabus Tallinnasse NATO 1. alaline mereväegrupp, mis koosneb kahest fregatist. Mereväegrupi saabumise eesmärk on näidata oma kohalolekut Läänemerel.

Enne sadamasse saabumist viidi merel läbi ühisharjutus koos kolme Eesti mereväe laevastiku sõjalaevaga.

Mereväegrupi esindajad teevad traditsioonilised viisakusvisiidid Tallinnas sadama, linnavalitsuse ja Eesti mereväe juhtkonna juurde ning asetavad pärja Vabadussõja võidusamba jalamile. Sadamasse saabumisele eelnenud ühisharjutusel koos Eesti mereväe laevastiku miinijahtijatega Admiral Cowan ja Ugandi ning tuukri- ja toetuslaevaga Tasuja viisid fregatid läbi erinevaid manöövri- ja sideharjutusi ning tegid läbi õhutõrjeharjutuse, mida toetasid Eesti õhuvägi ja Ämaris paiknevad liitlaste hävitajad.

Mereväegrupp koosneb hetkel kahest laevast: lipulaevast Hispaania mereväe fregatist ESPS Alvaro de Bazan ning Ühendkuningriigi fregatist HMS Iron Duke.

ESPS Alvaro de Bazan on üks viiest sama laevaklassi õhutõrjefregatist Hispaania mereväes. Esimesena valminud Alvaro de Bazan andis nime tervele laevaklassile. Hispaanias valminud fregatt on oma õhutõrjeradarisüsteemiga võimeline samaaegselt jälgima sadu õhusihtmärke.

HMS Iron Duke on vahetult enne üks kuueteistkümnest sama klassi fregatist, mille algseks funktsiooniks oli eelkõige allveelaevadevastane sõda. Külma sõja järgselt on neid kasutatud väga erinevates rollides, sealhulgas humanitaaroperatsioonidel ja uimastivedude vastases tegevuses.

NATO 1. alaline mereväegrupp on üks neljast NATO alalisest kiirreageerimisjõudude hulka kuuluvast mereväegrupist, mis allub NATO merelisele väejuhatusele. Grupid osalevad erinevatel õppustel, harjutustel ja operatsioonidel.

Eesti merevägi panustab juba üle kümne aasta NATO alalistesse mereväegruppidesse. Selle aasta teisel poolel alustab oma ligi kuuekuulist teenistust NATO 1. alalises miinitõrjegrupis Eesti mereväe laevastiku miinijahtija Sakala. Laevad jäävad Eestisse nädala lõpuni.

Reedel kohtuvad Tallinnas Euroopa riikide mereväe ülemad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.