ERR Washingtonis: Trumpi võit võib mängida kaardid demokraatide kätte ({{commentsTotal}})

USA vabariiklaste erakonna presidendikandidaat Donald Trump kohtus täna pealinnas parteikaaslastega kongressis, et arutada koostöövõimalusi. Trumpi võit on tekitanud vabariiklaste seas vastasseisu, mis võib mõjutama hakata ka kongressi valimisi sügisel.

USA vabariiklaste erakonna poliitikud on alustamas kampaaniaga, mis peaks näitama avalikkusele, et partei on ühtne hoolimata sellest, et paljud vabariiklased ei nõustu sisevalimised võitnud Donald Trumpi seisukohtadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna külastas vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump Washingtoni, kus kohtus muu hulgas kongressi esindajatekoja juhi Paul Ryani ja senati enamusi juhi Mitch McConneliga.

Paul Ryan, kes peaks juhtima suvist vabariiklaste erakonna parteikongressi, ütles vaid nädal tagasi, et pole valmis veel toetama Trumpi. Ta ei soovinud seda teha ka täna, kuid nimetas, et kohtumine oli konstruktiivne ja hea algus erakonna taasühendamisele.

"Küsimus on selles, mida on meil vaja teha selleks, et ühendada vabariiklate erakonda ja tuua kokku kõik konservatiivsed maailmavaated parteis. Meil oli selles suhtes väga hea, julgustav ja produktiivne vestlus," sõnas Ryan.

Kongressi vabariiklaste olukord on keeruline, sest Donald Trump on jätkuvalt väga ebapopulaarne mitmed poliitikud kardavad, et Trumpi nimi võib neile sügisel saatuslikuks osutuda. Nimelt valitakse novembris toimuvatel üldvalimistel uuesti terve esindajatekoja koosseis ja kolmandik senatist.

Ajalehe Roll Call peatoimetaja Melinda Hennenberger on arvamusel, et vabariiklaste sisesegadus tuleb kasuks nende konkurentidele.

"Siin on laialt levinud arusaam, et Donald Trumpi nimi valimissedelil võib olla väga kahjulik erakonnale, võib suure tõenäosusega anda senatis enamuse tagasi demokraatidele," ütles ta.

Vabariiklased võivad kaotada kohti ka esindajatekojas ja just selle pärast ongi vaja kongressi vabariiklastel näidata, et nad suudavad Trumpiga koostööd teha ilma, et nad loobuksid oma poliitilistest põhimõtetest.

Toimetaja: Greete PalmisteMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.