ERR Washingtonis: Trumpi võit võib mängida kaardid demokraatide kätte ({{commentsTotal}})

USA vabariiklaste erakonna presidendikandidaat Donald Trump kohtus täna pealinnas parteikaaslastega kongressis, et arutada koostöövõimalusi. Trumpi võit on tekitanud vabariiklaste seas vastasseisu, mis võib mõjutama hakata ka kongressi valimisi sügisel.

USA vabariiklaste erakonna poliitikud on alustamas kampaaniaga, mis peaks näitama avalikkusele, et partei on ühtne hoolimata sellest, et paljud vabariiklased ei nõustu sisevalimised võitnud Donald Trumpi seisukohtadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna külastas vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump Washingtoni, kus kohtus muu hulgas kongressi esindajatekoja juhi Paul Ryani ja senati enamusi juhi Mitch McConneliga.

Paul Ryan, kes peaks juhtima suvist vabariiklaste erakonna parteikongressi, ütles vaid nädal tagasi, et pole valmis veel toetama Trumpi. Ta ei soovinud seda teha ka täna, kuid nimetas, et kohtumine oli konstruktiivne ja hea algus erakonna taasühendamisele.

"Küsimus on selles, mida on meil vaja teha selleks, et ühendada vabariiklate erakonda ja tuua kokku kõik konservatiivsed maailmavaated parteis. Meil oli selles suhtes väga hea, julgustav ja produktiivne vestlus," sõnas Ryan.

Kongressi vabariiklaste olukord on keeruline, sest Donald Trump on jätkuvalt väga ebapopulaarne mitmed poliitikud kardavad, et Trumpi nimi võib neile sügisel saatuslikuks osutuda. Nimelt valitakse novembris toimuvatel üldvalimistel uuesti terve esindajatekoja koosseis ja kolmandik senatist.

Ajalehe Roll Call peatoimetaja Melinda Hennenberger on arvamusel, et vabariiklaste sisesegadus tuleb kasuks nende konkurentidele.

"Siin on laialt levinud arusaam, et Donald Trumpi nimi valimissedelil võib olla väga kahjulik erakonnale, võib suure tõenäosusega anda senatis enamuse tagasi demokraatidele," ütles ta.

Vabariiklased võivad kaotada kohti ka esindajatekojas ja just selle pärast ongi vaja kongressi vabariiklastel näidata, et nad suudavad Trumpiga koostööd teha ilma, et nad loobuksid oma poliitilistest põhimõtetest.

Toimetaja: Greete PalmisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema