"Ringvaade" | Tel Aviv - ettevõtluseks sündinud linn ({{commentsTotal}})

Ligi 400 000 elanikuga Tel Avivi peetakse maailma parimaks start upide ökosüsteemiks väljaspool USA-d. Kuigi pindalalt on linn väiksem kui Tallinn, tegutseb siin 1000 varajases staadiumis idufirmat ja 1500 idufirmast väljakasvanud ettevõtet.

Esimesteks Tel Avivi ettevõtjateks peetakse 1900. aastate Jaffas elavaid juudipered, kes soovisid oma elu premaks muuta. Seega asutati esimene heebrea linn - Tel Aviv. Ka sadakond aastat hiljem leiavad ettevõtlikud inimesed endiselt tee linna, millest on alguse saanud mitmed maailma muutnud ideed.

Enamik idufirmasid asub aga Tel Avivi äritänaval Rodschildi Boulevard'il. Pärast pingelist tööpäeva muutub äritänav aga peoalleeks. Kuuldavasti aga on suurimad tehingud sõlmitud hoopis linna rannas. Vahemere ääres plaažil võetakse tihti aeg ka tööpäevaeelseks supluseks, surfamiseks või tee joomiseks.

Navigatsioonirakendus Waze, mille Google ostis 1,3 miljardi dollari eest, suhtlusrakendus Viber ja ka kodulehte loomiseks mõeldud Wix - need on vaid mõned üle maailma tuntud rakendused, mis sündisid Tel Avivis.

Rahvusvahelised telekanalid RTL, Fox International ja Pro 7 on aga äppide ja n-ö digi-vidinate tellimiseks samuti pöördunud just Tel Avivi ettevõtte Applicasteri poole.

"Mõnedele teeme äpi, teistele aga interaktiivseid lahendusi, mida telesõudes kasutada. Aga äpid muutuvad üha enam populaarseks. Eriti võiks sellest võita avalik-õiguslik kanal, mis saaks nii kaasata inimesi, kes ühtlasi panustavad kanali tegevusse," rääkis Applicasteri esindaja.

Kui kõrvutada tehnoloogiafirmade Püha Maad Silicon Valleyt USA-s ja Iisraeli Tel Avivi, saab esmalt välja tuua, et USA-s on vaid pooled tehnokeskuses töötajatest ameeriklased. Tel Avivil on aga väga range immigratsiooniseadus ning start-up ettevõtete töötajatest on lausa 98 protsenti iisraellased.

Hiljuti hakkas Tel Aviv pakkuma start-up viisat, millega oodatakse Tel Avivi ettevõtlust arutama inimesi üle maailma.

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.