"Ringvaade" | Tel Aviv - ettevõtluseks sündinud linn ({{commentsTotal}})

Ligi 400 000 elanikuga Tel Avivi peetakse maailma parimaks start upide ökosüsteemiks väljaspool USA-d. Kuigi pindalalt on linn väiksem kui Tallinn, tegutseb siin 1000 varajases staadiumis idufirmat ja 1500 idufirmast väljakasvanud ettevõtet.

Esimesteks Tel Avivi ettevõtjateks peetakse 1900. aastate Jaffas elavaid juudipered, kes soovisid oma elu premaks muuta. Seega asutati esimene heebrea linn - Tel Aviv. Ka sadakond aastat hiljem leiavad ettevõtlikud inimesed endiselt tee linna, millest on alguse saanud mitmed maailma muutnud ideed.

Enamik idufirmasid asub aga Tel Avivi äritänaval Rodschildi Boulevard'il. Pärast pingelist tööpäeva muutub äritänav aga peoalleeks. Kuuldavasti aga on suurimad tehingud sõlmitud hoopis linna rannas. Vahemere ääres plaažil võetakse tihti aeg ka tööpäevaeelseks supluseks, surfamiseks või tee joomiseks.

Navigatsioonirakendus Waze, mille Google ostis 1,3 miljardi dollari eest, suhtlusrakendus Viber ja ka kodulehte loomiseks mõeldud Wix - need on vaid mõned üle maailma tuntud rakendused, mis sündisid Tel Avivis.

Rahvusvahelised telekanalid RTL, Fox International ja Pro 7 on aga äppide ja n-ö digi-vidinate tellimiseks samuti pöördunud just Tel Avivi ettevõtte Applicasteri poole.

"Mõnedele teeme äpi, teistele aga interaktiivseid lahendusi, mida telesõudes kasutada. Aga äpid muutuvad üha enam populaarseks. Eriti võiks sellest võita avalik-õiguslik kanal, mis saaks nii kaasata inimesi, kes ühtlasi panustavad kanali tegevusse," rääkis Applicasteri esindaja.

Kui kõrvutada tehnoloogiafirmade Püha Maad Silicon Valleyt USA-s ja Iisraeli Tel Avivi, saab esmalt välja tuua, et USA-s on vaid pooled tehnokeskuses töötajatest ameeriklased. Tel Avivil on aga väga range immigratsiooniseadus ning start-up ettevõtete töötajatest on lausa 98 protsenti iisraellased.

Hiljuti hakkas Tel Aviv pakkuma start-up viisat, millega oodatakse Tel Avivi ettevõtlust arutama inimesi üle maailma.

Toimetaja: Greete PalmistePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics