Kristina Kallas: narvakate lojaalsust ei tohiks pidevalt küsimärgi alla panna ({{commentsTotal}})

Homme algab Tallinnas traditsiooniline Lennart Meri konverents. Selle eel toimus Narva kolledžis arutelu, kuidas Euroopa Liidu ja Venemaa pingestunud suhted mõjutavad julgeolekut piirilinnas.

Vaatamata sellele, et Vene maailma doktriin, mille Putin kaks aastat tagasi välja käis, on läbi kukkunud ja Ukraina idaosas loodetud edu ei saavutatud, on Eesti endiselt Venemaa strateegilise huvi objekt. Hübriidsõda jätkub ja provokatsioonide oht püsib, vahendas "Aktuaalne kaamera" konveretnsil öeldut.

Hudsoni instituudi Venemaa analüütik Andrei Piontkovski sõnas, et Putini ees seisavad mitmed suured probleemid: "Vargalik majandus on läbi kukkunud, elatustase langeb, elanikkonnale on vaja midagi süüa, et oma võimu õigustada."

Piontkovski ennustas, et Putin tahab väga proovile panna NATO valmisolekut artikkel 5 täitmisel. "Nii et täielikult välistada Venemaa sekkumist ei saa," sõnas ta.

USA Atlandi nõukogu teadur Ben Nimmo nimetas Putinit võimaluste otsijaks. Ehk kui sekkumiseks on pinnas soodne, siis seda ka tehakse. Eestis pole aga praegu ei separatistlikke liikumisi ega teravaid rahvuspingeid, mida Venemaa võiks ära kasutada. Ka Narva elanikud ei soovi oma koduõuele uut Donbassi.

"Inimesed, kes siin elavad, tegid oma valikud. Nemad on eestlased, selles mõttes, et nad elavad Eestis ja tunnevad, et siin on nende kodumaa," selgitas Narva Elanik Maria Ossipovskaja.

Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on Narva separatismi teema täiesti alusetu, ning keskenduda tuleks piirialadel elavate inimeste majandusprobleemide lahendamisele.

"Et inimestel oleks töö, et inimestel oleks turvatunne, inimestel oleks kuuluvustunne. Ja siis kaob võimalus ka naaberriigi presidendil leida võimalus siin [sekkuda]. Ei pea ega saa tekitada rahulolu sellega, et hommikust õhtuni panna küsimärgi alla siinsete inimeste lojaalsust," sõnas Kallas.

Samas kinnitas Kristina Kallas, et Venemaa hakkab ka edaspidi negatiivselt mõjutama rahvussuhteid Eestis ja sellega tuleks arvestada.

Toimetaja: Greete PalmistePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics