Kristina Kallas: narvakate lojaalsust ei tohiks pidevalt küsimärgi alla panna ({{commentsTotal}})

Homme algab Tallinnas traditsiooniline Lennart Meri konverents. Selle eel toimus Narva kolledžis arutelu, kuidas Euroopa Liidu ja Venemaa pingestunud suhted mõjutavad julgeolekut piirilinnas.

Vaatamata sellele, et Vene maailma doktriin, mille Putin kaks aastat tagasi välja käis, on läbi kukkunud ja Ukraina idaosas loodetud edu ei saavutatud, on Eesti endiselt Venemaa strateegilise huvi objekt. Hübriidsõda jätkub ja provokatsioonide oht püsib, vahendas "Aktuaalne kaamera" konveretnsil öeldut.

Hudsoni instituudi Venemaa analüütik Andrei Piontkovski sõnas, et Putini ees seisavad mitmed suured probleemid: "Vargalik majandus on läbi kukkunud, elatustase langeb, elanikkonnale on vaja midagi süüa, et oma võimu õigustada."

Piontkovski ennustas, et Putin tahab väga proovile panna NATO valmisolekut artikkel 5 täitmisel. "Nii et täielikult välistada Venemaa sekkumist ei saa," sõnas ta.

USA Atlandi nõukogu teadur Ben Nimmo nimetas Putinit võimaluste otsijaks. Ehk kui sekkumiseks on pinnas soodne, siis seda ka tehakse. Eestis pole aga praegu ei separatistlikke liikumisi ega teravaid rahvuspingeid, mida Venemaa võiks ära kasutada. Ka Narva elanikud ei soovi oma koduõuele uut Donbassi.

"Inimesed, kes siin elavad, tegid oma valikud. Nemad on eestlased, selles mõttes, et nad elavad Eestis ja tunnevad, et siin on nende kodumaa," selgitas Narva Elanik Maria Ossipovskaja.

Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on Narva separatismi teema täiesti alusetu, ning keskenduda tuleks piirialadel elavate inimeste majandusprobleemide lahendamisele.

"Et inimestel oleks töö, et inimestel oleks turvatunne, inimestel oleks kuuluvustunne. Ja siis kaob võimalus ka naaberriigi presidendil leida võimalus siin [sekkuda]. Ei pea ega saa tekitada rahulolu sellega, et hommikust õhtuni panna küsimärgi alla siinsete inimeste lojaalsust," sõnas Kallas.

Samas kinnitas Kristina Kallas, et Venemaa hakkab ka edaspidi negatiivselt mõjutama rahvussuhteid Eestis ja sellega tuleks arvestada.

Toimetaja: Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.