Riigikogu maraton: opositsioon loodab haldusreformi eelnõu lõpphääletuseni jõuda järgmisel kolmapäeval ({{commentsTotal}})

Riigikogu pidas maratonistungi. Haldusreformi arutelu, mille EKRE ja Keskerakond vaheaegade võtmisega ööpäevaseks pikendasid, jätkub tuleval teisipäeval ja kolmapäeval. EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et opositsioon on arvestanud, et teise lugemise lõpphääletuseni jõutakse kolmapäeva õhtul.
Riigikogu liikmed korraldasid omavahel ööistungitel osalemise nii, et mõni sai minna koju mõneks ajaks magama, aga teisel tuli magada oma kabinetis, nagu näiteks Reformierakonna fraktsiooni liige Igor Gräzin.

"Istung on ikka öö läbi kestnud ja ma käisin vahepeal kodus ja vahetasin särgi ära. Aga üldiselt, minu magamiskoht on siin, sest siin on rahulikum – siis ma ei pea mõtlema, kas ma jõuan, ei jõua, kuidas liiklus on. Siin on niimoodi sätitud, mul on oma padjakene, mille peal kunagi on Kaspar maganud, kui ta väike oli, siis on mul siin oma tekikene, oma silmaklapikesed ja kõik," ütles Gräzin "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Gräzin ütleb, et magamata öö Toompeal on küll ebameeldiv, aga see koalitsiooni ei murra.

„Ma tuletan meelde kuulsat Lennart Meri lauset – Vabadussõjas puhkepäevi ei olnud! Ega sina ja nemad, nad ei arva ju ometi keegi, et kui meil on mingi programmiline asi – näiteks haldusreform, mida me oleme lubanud läbi viia, et me loobume sellest ühe öö magamise nimel,“ ütles Gräzin.

Ka opositsioon ei kavatse alla anda. EKRE fraktsiooni esimees, kolm tundi puhanud Martin Helme ütles, et nemad töötasid vahetustega, vaheldumisi kolleegidega Keskerakonnast, võttes iga muudatusettepaneku hääletamise eel kümme minutit vaheaega. See võimaldabki istungit venitada.

"Me oleme kogu selle venitamistaktikaga saavutanud kaks olulist asja – üks on see, et me oleme ikkagi väga selgelt tõstnud selle seaduse puuduste profiili, me oleme saanud lahti seletada selle, millega me rahul ei ole," selgitas Helme.

EKRE kokkuvõttev hinnang on, et praegusel kujul ei täida haldusreform üht eesmärki – takistada Eesti ääremaastumist. Tekib küsimus, et kui see vaheaegade võtmine jätkub järgmisel nädalal samas tempos, siis kaua see istung kestab.

"Selleks, et saadikud siiski süüa saaksid, tehti täna lõuna ajal ka mõned korrad 30-minutilisi vaheaegu. Mida aga tähendab füüsiliselt see, kui Riigikogu liikmel on vaja 10-minutiliste vaheaegade järel saali hääletama joosta, nägime õiguskomisjoni esimehe Heljo Pikhofi nutitelefonist. Alates keskööst oli ta täna kella üheks päeval hääletama tõtates astunud 18 000 sammu ja läbinud Toompea lossis 13 kilomeetrit," rääkis riigikogu esimees ja SDE liige Eiki Nestor.

Toimetaja: Merit MaaritsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.