Riigikogu maraton: opositsioon loodab haldusreformi eelnõu lõpphääletuseni jõuda järgmisel kolmapäeval ({{commentsTotal}})

Riigikogu pidas maratonistungi. Haldusreformi arutelu, mille EKRE ja Keskerakond vaheaegade võtmisega ööpäevaseks pikendasid, jätkub tuleval teisipäeval ja kolmapäeval. EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et opositsioon on arvestanud, et teise lugemise lõpphääletuseni jõutakse kolmapäeva õhtul.
Riigikogu liikmed korraldasid omavahel ööistungitel osalemise nii, et mõni sai minna koju mõneks ajaks magama, aga teisel tuli magada oma kabinetis, nagu näiteks Reformierakonna fraktsiooni liige Igor Gräzin.

"Istung on ikka öö läbi kestnud ja ma käisin vahepeal kodus ja vahetasin särgi ära. Aga üldiselt, minu magamiskoht on siin, sest siin on rahulikum – siis ma ei pea mõtlema, kas ma jõuan, ei jõua, kuidas liiklus on. Siin on niimoodi sätitud, mul on oma padjakene, mille peal kunagi on Kaspar maganud, kui ta väike oli, siis on mul siin oma tekikene, oma silmaklapikesed ja kõik," ütles Gräzin "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Gräzin ütleb, et magamata öö Toompeal on küll ebameeldiv, aga see koalitsiooni ei murra.

„Ma tuletan meelde kuulsat Lennart Meri lauset – Vabadussõjas puhkepäevi ei olnud! Ega sina ja nemad, nad ei arva ju ometi keegi, et kui meil on mingi programmiline asi – näiteks haldusreform, mida me oleme lubanud läbi viia, et me loobume sellest ühe öö magamise nimel,“ ütles Gräzin.

Ka opositsioon ei kavatse alla anda. EKRE fraktsiooni esimees, kolm tundi puhanud Martin Helme ütles, et nemad töötasid vahetustega, vaheldumisi kolleegidega Keskerakonnast, võttes iga muudatusettepaneku hääletamise eel kümme minutit vaheaega. See võimaldabki istungit venitada.

"Me oleme kogu selle venitamistaktikaga saavutanud kaks olulist asja – üks on see, et me oleme ikkagi väga selgelt tõstnud selle seaduse puuduste profiili, me oleme saanud lahti seletada selle, millega me rahul ei ole," selgitas Helme.

EKRE kokkuvõttev hinnang on, et praegusel kujul ei täida haldusreform üht eesmärki – takistada Eesti ääremaastumist. Tekib küsimus, et kui see vaheaegade võtmine jätkub järgmisel nädalal samas tempos, siis kaua see istung kestab.

"Selleks, et saadikud siiski süüa saaksid, tehti täna lõuna ajal ka mõned korrad 30-minutilisi vaheaegu. Mida aga tähendab füüsiliselt see, kui Riigikogu liikmel on vaja 10-minutiliste vaheaegade järel saali hääletama joosta, nägime õiguskomisjoni esimehe Heljo Pikhofi nutitelefonist. Alates keskööst oli ta täna kella üheks päeval hääletama tõtates astunud 18 000 sammu ja läbinud Toompea lossis 13 kilomeetrit," rääkis riigikogu esimees ja SDE liige Eiki Nestor.

Toimetaja: Merit MaaritsAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema