Brasiilia ajutiseks presidendiks nimetati Liibanoni päritolu Michel Temer ({{commentsTotal}})

Brasiilia ajutiseks presidendiks saanud Michel Temer kutsus senati ees peetud kõnes üles usaldama uue valitsuse võimet riigi majandus uuesti üles ehitada. Temer nimetas ametisse ärisõbraliku valitsuse, kus rahandusministriks endine keskpanga juht. Ametist kõrvaldatud president Dilma Roussef nimetab enda tagandamist aga farsiks ja sabotaažiks.

Michel Temer oli asepresident enne kui tema, üsna segase platvormiga tsentristlik Demokraatliku Liikumise Partei märtsis valitsusest minema kõndis. Nüüd on tal võimalus 180 päeva ise president olla, vahendasid ERR-i teleuudised.

Just selle ajaga peab Roussefi tagandamisprotsess ühele poole saama, mis tähendab kas Roussefi ametissenimetamist või uue presidendi valimist. Liibanoni päritolu Temer lubab usaldusväärse ärikeskkonna taastamist ja uute investeeringute riikimeelitamist, jätkates samal ajal sotsiaalprogramme vaeste toetamiseks.

"Mu esimene sõna Brasiilia rahvale on sõna "usaldus". Usaldus väärtuste vastu, mis on omased meie rahvale, meie demokraatia elujõu vastu. Usaldus meie maa majanduse taaskäivitamise vastu," rääkis Brasiilia ajutine president.

Paljud, eriti vaesemad brasiillased on siiski nõus ametist kõrvaldatud president Roussefiga ja leiavad, et tegu on riigipöördega, mis suunatud just viletsamas olukorras inimeste vastu.

"Valitsus on tõmmanud miljoneid inimesi vaesusest välja. Esmakordselt ajaloos on valitsus nõnda edukas. Sotsiaalne võrdsus on kasvanud Töölispartei võimuletulekust peale 13 aasta eest. See on Brasiilias enneolematu," sõnas Rouseffi pooldaja.

Siiski usutakse nii Brasiilias, kui raja taga, et vasakpoolsete 13 aastat kestnud võim on nüüd otsa saanud.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.