Brasiilia ajutiseks presidendiks nimetati Liibanoni päritolu Michel Temer ({{commentsTotal}})

Brasiilia ajutiseks presidendiks saanud Michel Temer kutsus senati ees peetud kõnes üles usaldama uue valitsuse võimet riigi majandus uuesti üles ehitada. Temer nimetas ametisse ärisõbraliku valitsuse, kus rahandusministriks endine keskpanga juht. Ametist kõrvaldatud president Dilma Roussef nimetab enda tagandamist aga farsiks ja sabotaažiks.

Michel Temer oli asepresident enne kui tema, üsna segase platvormiga tsentristlik Demokraatliku Liikumise Partei märtsis valitsusest minema kõndis. Nüüd on tal võimalus 180 päeva ise president olla, vahendasid ERR-i teleuudised.

Just selle ajaga peab Roussefi tagandamisprotsess ühele poole saama, mis tähendab kas Roussefi ametissenimetamist või uue presidendi valimist. Liibanoni päritolu Temer lubab usaldusväärse ärikeskkonna taastamist ja uute investeeringute riikimeelitamist, jätkates samal ajal sotsiaalprogramme vaeste toetamiseks.

"Mu esimene sõna Brasiilia rahvale on sõna "usaldus". Usaldus väärtuste vastu, mis on omased meie rahvale, meie demokraatia elujõu vastu. Usaldus meie maa majanduse taaskäivitamise vastu," rääkis Brasiilia ajutine president.

Paljud, eriti vaesemad brasiillased on siiski nõus ametist kõrvaldatud president Roussefiga ja leiavad, et tegu on riigipöördega, mis suunatud just viletsamas olukorras inimeste vastu.

"Valitsus on tõmmanud miljoneid inimesi vaesusest välja. Esmakordselt ajaloos on valitsus nõnda edukas. Sotsiaalne võrdsus on kasvanud Töölispartei võimuletulekust peale 13 aasta eest. See on Brasiilias enneolematu," sõnas Rouseffi pooldaja.

Siiski usutakse nii Brasiilias, kui raja taga, et vasakpoolsete 13 aastat kestnud võim on nüüd otsa saanud.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema