Obama Põhjamaade liidrite kohtumisel: Venemaa sanktsioonid peavad jätkuma ({{commentsTotal}})

Rootsi peaminister Stefan Lofven ja USA president Barack Obama Põhjamaade ja USA kohtumisel. Autor: Kevin Lamarque/Reuters/Scanpix

Venemaa vastased sanktsioonid peavad jätkuma, kinnitasid täna ühisel kohtumisel Washingtonis, Valges majas USA president Barack

Obama ja Põhjamaade liidrid. President Obama rõhutas, et USA ja Põhjamaad jagavad muret Venemaa agressiivse sõjalise kohalolu pärast Põhja-regioonis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA presidendi sõnul on kõigi nende riikide kodanikel õigus elada ilma et peaks kartma terrorismi ja seda, et suured riigid väiksemaid kiusavad. Samu väärtusi rõhutas oma vastuses ka Soome president Sauli Niinistö.

"Põhjamaad on ühiste väärtuste ja ajalooga ning tugevate koostöösidemetega perekond. Koos teiega, härra president, tunneme hingesugulust, võrdsust, võrdseid võimalusi ja [nõuame] inimõigusi kõigile; demokraatiat, seaduse jõudu ja austust rahvusvahelise õiguse vastu. Need on meie ühiskondade nurgakivid ja tegutsemisjuhis," lausus Niinistö.

Õhtul annab Valge maja Põhjamaade liidrite auks riikliku õhtusöögi.

Toimetaja: Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.