Eesti viimane pangabuss läks maanteemuuseumisse pensionile ({{commentsTotal}})

Pangabusside aeg on läbi. Swedbank andis täna Eesti maanteemuuseumile üle ühe kolmest Eesti teedel sõitnud pangabussist.

Kümne aasta eest, mil need alustasid maapiirkondade teenindamist, oli tegemist innovaatilise teenusega. Et enamik inimesi kasutab aga tänapäeval internetipanka ja mobiilset internetti, pole ka ratastel panka enam vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolme peale kokku sõitsid pangabussid Eesti teedel maha pisut üle miljoni kilomeetri. Üks neist läks mahakandmisele, üks annetati Haapsalu noorte innovatsioonikeskusele Innokas ning kolmas jõudiski täna Maanteemuuseumi eksponaatide hulk.

Swedbanki Lõuna regiooni direktor Margus Masingu hinnangul võib pangabusse lugeda Eesti maanteede ajaloo osaks ning kindlasti tähistavad nad ka tükikest Eesti panganduse loost.

"See on päris-päris omapärane teenus, mis on Eestis olnud. Arvan, et sellepärast on sellele bussile vahva ja vääriline koht maanteemuusuemis," ütles Masing.

Eesti Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner peab samuti bussi heaks ajastu märgiks.

"Kui me kaks nädalat tagasi avasime oma uue püsinäituse „Head teed!", siis see lõppes tinglikult hetkes, kus informatsioon ronib tee pealt posti otsa. Täna kingitud pangabuss väljendab aega ja seisu, kus raha ronib pangaautomaadist pilve ehk siis buss on väga hea ajastu märk ja meie jaoks ka märgiks ja üks esimesi eksponaate 21. sajandi teede ja tee-ehituse näitusel," lausus ta.

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.