Eesti viimane pangabuss läks maanteemuuseumisse pensionile ({{commentsTotal}})

Pangabusside aeg on läbi. Swedbank andis täna Eesti maanteemuuseumile üle ühe kolmest Eesti teedel sõitnud pangabussist.

Kümne aasta eest, mil need alustasid maapiirkondade teenindamist, oli tegemist innovaatilise teenusega. Et enamik inimesi kasutab aga tänapäeval internetipanka ja mobiilset internetti, pole ka ratastel panka enam vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolme peale kokku sõitsid pangabussid Eesti teedel maha pisut üle miljoni kilomeetri. Üks neist läks mahakandmisele, üks annetati Haapsalu noorte innovatsioonikeskusele Innokas ning kolmas jõudiski täna Maanteemuuseumi eksponaatide hulk.

Swedbanki Lõuna regiooni direktor Margus Masingu hinnangul võib pangabusse lugeda Eesti maanteede ajaloo osaks ning kindlasti tähistavad nad ka tükikest Eesti panganduse loost.

"See on päris-päris omapärane teenus, mis on Eestis olnud. Arvan, et sellepärast on sellele bussile vahva ja vääriline koht maanteemuusuemis," ütles Masing.

Eesti Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner peab samuti bussi heaks ajastu märgiks.

"Kui me kaks nädalat tagasi avasime oma uue püsinäituse „Head teed!", siis see lõppes tinglikult hetkes, kus informatsioon ronib tee pealt posti otsa. Täna kingitud pangabuss väljendab aega ja seisu, kus raha ronib pangaautomaadist pilve ehk siis buss on väga hea ajastu märk ja meie jaoks ka märgiks ja üks esimesi eksponaate 21. sajandi teede ja tee-ehituse näitusel," lausus ta.

Toimetaja: Greete PalmisteTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema