Euroopa Komisjoni asepresident: Euroopa Liit valmistab oma elanikele liiga optimistlike lubadustega pettumuse ({{commentsTotal}})

Samuti Lennart Meri konverentsil osalev Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans rõhutas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Euroopa Liit on eurooplastele kohati liiga palju lubanud, kuid ei ole suutnud kõiki lubadusi täita. Seetõttu on osa rahvast pettunud. Tema hinnangul saab EL Venemaaga rääkida vaid jõupositsioonilt.

Frans Timmermans ei ehita õhulosse. Küsimusele milline on Euroopa Liidu seis praegu, vastab ta et mitte parimate killast. Ja kuigi mitmed praegused kriisid - sealhulgas põgenikekriis, mida ta nimetab suurimaks Euroopa ees olevaks probleemiks, ei ole Euroopa enda põhjustatud, näeb ta ka vigu, mida Euroopa poliitikud on teinud.

"Lubadusi ei ole suudetud täita, sest reaalne elu on erinev. Sõnapidamatuse kompenseerimiseks antakse veelgi suuremaid lubadusi, mis tekitab rahvas pettumuse. Teiseks on - ausalt öeldes -paljude riikide poliitikutel suhtumine, et kui midagi läheb häsi, on see tema tehtud ja kui hästi ei lähe, siis tegi seda Euroopa Liit," lausus Timmermans.

Euroopa praeguseid suhteid Venemaaga hindab ta väga kainelt. Moskvat tunneb Timmermans hästi, sest oli seal Hollandi suursaadik.

"Suhete parandamine Venemaaga ei peaks olema kinnisidee, kuid me ei peaks Venemaa suhtes ka naiivsed olema. Ja siit mu palve - jääda realistlikuks selle suhtes, mida suudame saavutada ja mõelda väga-väga täpselt meie oma huvidele, tagamaks, et räägiksime Venemaaga jõupositsioonilt; tagamaks, et me kaitsega on kõik korras ja et saame teha tihedamat koostööd NATO-ga," rääkis Euroopa Komisjoni asepresident.

Pikem intervjuu Frans Timmermansiga on eetris pühapäeval saates "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Täispikk intervjuu, milles Neeme Raud räägib Timmermansiga ka Türgist ja Kreekast, avaldatakse aga siinsamas ERR.ee portaalis. 

Toimetaja: Greete PalmisteJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics