Euroopa Komisjoni asepresident: Euroopa Liit valmistab oma elanikele liiga optimistlike lubadustega pettumuse ({{commentsTotal}})

Samuti Lennart Meri konverentsil osalev Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans rõhutas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Euroopa Liit on eurooplastele kohati liiga palju lubanud, kuid ei ole suutnud kõiki lubadusi täita. Seetõttu on osa rahvast pettunud. Tema hinnangul saab EL Venemaaga rääkida vaid jõupositsioonilt.

Frans Timmermans ei ehita õhulosse. Küsimusele milline on Euroopa Liidu seis praegu, vastab ta et mitte parimate killast. Ja kuigi mitmed praegused kriisid - sealhulgas põgenikekriis, mida ta nimetab suurimaks Euroopa ees olevaks probleemiks, ei ole Euroopa enda põhjustatud, näeb ta ka vigu, mida Euroopa poliitikud on teinud.

"Lubadusi ei ole suudetud täita, sest reaalne elu on erinev. Sõnapidamatuse kompenseerimiseks antakse veelgi suuremaid lubadusi, mis tekitab rahvas pettumuse. Teiseks on - ausalt öeldes -paljude riikide poliitikutel suhtumine, et kui midagi läheb häsi, on see tema tehtud ja kui hästi ei lähe, siis tegi seda Euroopa Liit," lausus Timmermans.

Euroopa praeguseid suhteid Venemaaga hindab ta väga kainelt. Moskvat tunneb Timmermans hästi, sest oli seal Hollandi suursaadik.

"Suhete parandamine Venemaaga ei peaks olema kinnisidee, kuid me ei peaks Venemaa suhtes ka naiivsed olema. Ja siit mu palve - jääda realistlikuks selle suhtes, mida suudame saavutada ja mõelda väga-väga täpselt meie oma huvidele, tagamaks, et räägiksime Venemaaga jõupositsioonilt; tagamaks, et me kaitsega on kõik korras ja et saame teha tihedamat koostööd NATO-ga," rääkis Euroopa Komisjoni asepresident.

Pikem intervjuu Frans Timmermansiga on eetris pühapäeval saates "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Täispikk intervjuu, milles Neeme Raud räägib Timmermansiga ka Türgist ja Kreekast, avaldatakse aga siinsamas ERR.ee portaalis. 

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.