Pensionär nõuab Järvamaa haiglalt operatsiooni katkestamise pärast valuraha ({{commentsTotal}})

63-aastane Oisu elanik Helve Kaselo nõuab Järvamaa haiglalt valuraha, kuna 14. aprillil alanud reieluu operatsioon tuli vajaliku instrumendi puudumisel katkestada.

Järvamaa haigla patsienti opereerinud arstil süüd ei näe ja peab juhtunut ebasoodsate asjaolude kokkulangemiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reieluu ülaosa murdnud Helve Kaselo käis Põhja-Eesti Regionaalhaiglas operatsioonil poolteist aastat tagasi, siis murd fikseeriti dünaamilise puusakruvi ehk reieplaadiga. Kuid siis tekkis verevarustushäire ja nekroos. Helvele määratud raviarst, ortopeed Villem Teder, otsustas plaadi uuesti eemaldada. Operatsioon toimus Paides, kus Teder käib paaril korral kuus patsiente vastu võtmas.

"Kui ma kell pool kolm silmad lahti tegin, teatas arst, et vabandust, operatsioon ebaõnnestus, sest puudusid vastavad instrumendid," rääkis Kaselo.

Ortopeed Villem Tederi sõnul ei olnud plaati võimalik vanaproua reieluust kätte saada. "See oli tõenäoliselt juba nii tugevasti kinni kiilunud reieluusse. Selleks, et vältida suuremat tüsistust ja mitte eemaldamisega tekitada uut murdu, sai lõikus antud juhul pooleli jäetud, haav kinni pandud ja lõpetatud."

Kirurg, kes Helvet esimest korda Tallinnas opereeris, ei olnud Villem Teder.

Järvamaa haigla kirurgiaosakonna juhataja Aleks Lenzner ütles, et reieluu operatsioon on Järvamaa haiglas tavapärane protseduur ning Villem Teder on tema hinnangul pädev arst.

"Need naelad murduvad väga tihti ja jäävadki kanali sisse. Mingit viga ega midagi [muud] tõsist siin küll ei ole olnud," kinnitas Lenzner.

Helve Kaselo peab nüüd läbima taastusravi, uus operatsioon võib kõne alla tulla alles paari kuu pärast. Ta ei kavatsegi tagasi Järvamaa haiglasse minna. "See on mul kindel otsus. Sinna ei lähe ma kindlasti. Kui, siis lähen ainult Mustamäele, kus see kõik mul alguse sai," rääkis Kaselo.

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.