Pensionär nõuab Järvamaa haiglalt operatsiooni katkestamise pärast valuraha ({{commentsTotal}})

63-aastane Oisu elanik Helve Kaselo nõuab Järvamaa haiglalt valuraha, kuna 14. aprillil alanud reieluu operatsioon tuli vajaliku instrumendi puudumisel katkestada.

Järvamaa haigla patsienti opereerinud arstil süüd ei näe ja peab juhtunut ebasoodsate asjaolude kokkulangemiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reieluu ülaosa murdnud Helve Kaselo käis Põhja-Eesti Regionaalhaiglas operatsioonil poolteist aastat tagasi, siis murd fikseeriti dünaamilise puusakruvi ehk reieplaadiga. Kuid siis tekkis verevarustushäire ja nekroos. Helvele määratud raviarst, ortopeed Villem Teder, otsustas plaadi uuesti eemaldada. Operatsioon toimus Paides, kus Teder käib paaril korral kuus patsiente vastu võtmas.

"Kui ma kell pool kolm silmad lahti tegin, teatas arst, et vabandust, operatsioon ebaõnnestus, sest puudusid vastavad instrumendid," rääkis Kaselo.

Ortopeed Villem Tederi sõnul ei olnud plaati võimalik vanaproua reieluust kätte saada. "See oli tõenäoliselt juba nii tugevasti kinni kiilunud reieluusse. Selleks, et vältida suuremat tüsistust ja mitte eemaldamisega tekitada uut murdu, sai lõikus antud juhul pooleli jäetud, haav kinni pandud ja lõpetatud."

Kirurg, kes Helvet esimest korda Tallinnas opereeris, ei olnud Villem Teder.

Järvamaa haigla kirurgiaosakonna juhataja Aleks Lenzner ütles, et reieluu operatsioon on Järvamaa haiglas tavapärane protseduur ning Villem Teder on tema hinnangul pädev arst.

"Need naelad murduvad väga tihti ja jäävadki kanali sisse. Mingit viga ega midagi [muud] tõsist siin küll ei ole olnud," kinnitas Lenzner.

Helve Kaselo peab nüüd läbima taastusravi, uus operatsioon võib kõne alla tulla alles paari kuu pärast. Ta ei kavatsegi tagasi Järvamaa haiglasse minna. "See on mul kindel otsus. Sinna ei lähe ma kindlasti. Kui, siis lähen ainult Mustamäele, kus see kõik mul alguse sai," rääkis Kaselo.

Toimetaja: Greete PalmisteVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema