Maduro kehtestas Venezuelas eriolukorra ({{commentsTotal}})

Venezuela president Nicolas Maduro Autor: Carlos Garcia Rawlins/Reuters/Scanpix

Venezuela president Nicolas Maduro kuulutas 60 päevaks välja erakorralise olukorra, põhjendades seda Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) salasepitsustega.

Maduro ei selgitanud otsuse üksikasju lähemalt, vahendas Reuters.

Eile rääkisid USA luureametnikud meedias oma üha süvenevast murest, et Venezuelat ootab majanduslik ja poliitiline kokkuvarisemine, ning prognoosisid, et ilmselt ei jää Maduro riigipeaks ametiaja lõpuni.

Venezuela opositsioon üritab rahva seas ebapopulaarsete presidenti ametist kangutada, sest kriis üha süveneb - napib toiduaineid ja ravimeid, sagedased on voolukatkestused ning inflatsioon on ülikiire.

Endine bussijuht ja ametiühinguliider Maduro tahab aga võimul püsida ning süüdistab USAd katses tema kukutamiseks riigipööret sepitseda.

Washingtoni suhted Caracasega on olnud teravad juba aastaid.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.