Represseeritute komisjon toetab Okupatsioonide muuseumi nime säilimist ({{commentsTotal}})

Okupatsioonide muuseum Autor: Postimees/Scanpix

Justiitsministeeriumis eile kogunenud valitsuse represseeritute komisjon on kindlal seisukohal, et Eestis peab olema ja säilima keskne Okupatsioonide muuseum nii nime kui sisu poolest.

Komisjon pooldab igati Okupatsioonide muuseumi arendamist Pagari keldrite ekspositsiooni avamisega, kuid muuseumi enda nime ja tähenduse muutmine toob represseeritute komisjoni nägemuse järgi kaasa repressioonide mälestuse jäädvustamise kohatu hägustamise, teatas justiitsministeerium.

Komisjon pidas selles küsimuses vajalikuks arvestada represseeritute endi organisatsioonide arvamusega.

Represseeritute komisjoni kuuluvad ministeeriumite, Eesti Memento Liidu, SA Eesti Represseeritute Abistamise Fondi, SA Unitase ja Eesti Mälu Instituudi esindajad.

Toimetaja: Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.