Professor: Lääs saab Vene kleptokraatidega* paremini hakkama kui natsionalistidega ({{commentsTotal}})

Autor: Stanislav Krasilnikov/TASS/Scanpix

Venemaa võimuladvikus olevad, omakasu peal väljas olevad nn kleptokraadid on Läänele parem lahendus kui viimasel ajal pead tõstvad natsionalistid, leiab New Yorgi ülikooli professor Mark Galeotti.

Vene kleptokraatidesse saab Lääs suhtuda stiilis ”te olete ebamugavad, aga meile sobib teie raha”. Natsionalistidega on palju keerulisem, märkis Galeotti Tallinnas toimuval Lennart Meri konverentsil.

Tema sõnul peab Lääs ühene olulistest küsimustest lahendama selle, kuidas mobiliseerida oma pehme, ”hübriidne” jõud Venemaa tegevuse vastu.

”Kas Venemaale tuleks saata lihtsalt sõnum ”Jätke meid rahule!” või õpetada Venemaale selgeks uued reeglid – ja kui kaugele sellega võiks minna,” arutles Galeotti koverentsil.

*sõna "klepto" tähendab vanakreeka keeles "varastama"

Toimetaja: Rain KooliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.