Rootsi ekspeaminister Venemaa viimastest käikudest: kõige taga on hirm ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Reuters/TASS/Scanpix

Lääs on Kremli ladviku vaatenurgast oht Venemaa olemasolule ning hirm selle ohu ees on mõjutanud sealsete võimurite viimase aja samme, leiab Rootsi endine peaminister Carl Bildt.

Samas pole Venemaa ise Läänele eksistentsiaalne oht – kuid seda juhul, kui Lääs ühtne püsib, tõdes Bildt Tallinnas peetaval Lennart Meri konverentsil.

"Venemaa ei ole enam Nõukogude Liit. Ta on liiga nõrk selleks, et [ühtsele] Läänele vastu saada," märkis Bildt ning lisas, et sellepärast püüabki Venemaa Läänt killustada.

Venemaa hirm Lääne ees ajendab ekspeaministri hinnangul ka astuma meeleheitlikke samme.

"Võtame näiteks Venemaa rahvuskaardi loomise. See on hiiglaslik sõjaväereform, lisaks viiakse see ka otse presidendi alluvusse. Mida niisugust ei tehta, kui pole põhjust. Ning see põhjus on hirm."

Toimetaja: Rain KooliLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.