Rootsi ekspeaminister Venemaa viimastest käikudest: kõige taga on hirm ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Reuters/TASS/Scanpix

Lääs on Kremli ladviku vaatenurgast oht Venemaa olemasolule ning hirm selle ohu ees on mõjutanud sealsete võimurite viimase aja samme, leiab Rootsi endine peaminister Carl Bildt.

Samas pole Venemaa ise Läänele eksistentsiaalne oht – kuid seda juhul, kui Lääs ühtne püsib, tõdes Bildt Tallinnas peetaval Lennart Meri konverentsil.

"Venemaa ei ole enam Nõukogude Liit. Ta on liiga nõrk selleks, et [ühtsele] Läänele vastu saada," märkis Bildt ning lisas, et sellepärast püüabki Venemaa Läänt killustada.

Venemaa hirm Lääne ees ajendab ekspeaministri hinnangul ka astuma meeleheitlikke samme.

"Võtame näiteks Venemaa rahvuskaardi loomise. See on hiiglaslik sõjaväereform, lisaks viiakse see ka otse presidendi alluvusse. Mida niisugust ei tehta, kui pole põhjust. Ning see põhjus on hirm."

Toimetaja: Rain KooliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema