Briti väljaanne tutvustab Tartut Euroopa odavaima elupaigana ({{commentsTotal}})

Tartu Raekoja plats.
Tartu Raekoja plats. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Business Insideris avaldatud ülevaates Euroopa soodsaimate linnade kohta on Tartu esikohal, Tallinn aga neljas.

Väljaanne võttis aluseks uuringufirma Glassdoor Economic Research ülevaate Euroopa kõrgeima elustandardiga linnadest. Glassdoori elukalliduse indeks võtab arvesse inimeste sissetulekut võrdluses sellega, kui palju maksavad kaubad ja teenused, sealhulgas toidukaubad, restoranis einestamine, transport, tarbekaubad ja elamispinnad, vahendas Business Insider.

Tabeli esikohalt leiab Tartu. "See kaunis linn on Eestis suuruselt teine ja seda peetakse riigi intellektuaalseks pealinnaks, sest seal asub riigi vanim ja mainekaim ülikool - Tartu ülikool," kirjutab väljaanne.

Neljandal kohal oleva Tallinna kohta on aga kirjas, et seal on elamine uskumatult odav ning kuna tegu on riigi poliitilise ja finantspealinnaga, on ka palgad tõusuteel.

Prantsusmaal on uuringu järgi odavaim elada Marseille'is, mis on tabelis üheksas. Samas on Prantsusmaa elukallidus kogu Euroopa arvestuses kõrge, seda eelkõige elamispindade kõrge ostu- ja üürihinna tõttu.

Austria ülikoolilinn Graz on tabelis kaheksandal kohal ning seal maksavad riigi muude paikadega võrreldes nii toit, tarbeesemed kui üüripinnad vähem raha.

Tabelis seitsmes on Kataloonia pealinn ja Hispaania suuruselt teine linn Barcelona, mis peibutab kohale tulema nii töö- kui reisihuvilisi kogu maailmast, kuid mille elukallidus ei ole siiski kõrge.

Kuuendalt kohalt leiab Portugali pealinna Lissaboni, viies on Kreeka pealinn Ateena ja kolmas Kreeka suuruselt teine linn Thessaloniki. Portugali suuruselt teine linn Porto on teisel kohal ning seal on elu umbes 70 protsenti odavam kui näiteks USAs New Yorgis.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema