Briti väljaanne tutvustab Tartut Euroopa odavaima elupaigana ({{commentsTotal}})

Tartu Raekoja plats. Autor: Postimees/Scanpix

Business Insideris avaldatud ülevaates Euroopa soodsaimate linnade kohta on Tartu esikohal, Tallinn aga neljas.

Väljaanne võttis aluseks uuringufirma Glassdoor Economic Research ülevaate Euroopa kõrgeima elustandardiga linnadest. Glassdoori elukalliduse indeks võtab arvesse inimeste sissetulekut võrdluses sellega, kui palju maksavad kaubad ja teenused, sealhulgas toidukaubad, restoranis einestamine, transport, tarbekaubad ja elamispinnad, vahendas Business Insider.

Tabeli esikohalt leiab Tartu. "See kaunis linn on Eestis suuruselt teine ja seda peetakse riigi intellektuaalseks pealinnaks, sest seal asub riigi vanim ja mainekaim ülikool - Tartu ülikool," kirjutab väljaanne.

Neljandal kohal oleva Tallinna kohta on aga kirjas, et seal on elamine uskumatult odav ning kuna tegu on riigi poliitilise ja finantspealinnaga, on ka palgad tõusuteel.

Prantsusmaal on uuringu järgi odavaim elada Marseille'is, mis on tabelis üheksas. Samas on Prantsusmaa elukallidus kogu Euroopa arvestuses kõrge, seda eelkõige elamispindade kõrge ostu- ja üürihinna tõttu.

Austria ülikoolilinn Graz on tabelis kaheksandal kohal ning seal maksavad riigi muude paikadega võrreldes nii toit, tarbeesemed kui üüripinnad vähem raha.

Tabelis seitsmes on Kataloonia pealinn ja Hispaania suuruselt teine linn Barcelona, mis peibutab kohale tulema nii töö- kui reisihuvilisi kogu maailmast, kuid mille elukallidus ei ole siiski kõrge.

Kuuendalt kohalt leiab Portugali pealinna Lissaboni, viies on Kreeka pealinn Ateena ja kolmas Kreeka suuruselt teine linn Thessaloniki. Portugali suuruselt teine linn Porto on teisel kohal ning seal on elu umbes 70 protsenti odavam kui näiteks USAs New Yorgis.

Toimetaja: Karin KoppelRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.