Hollande: Boko Haram on jätkuvalt oht ({{commentsTotal}})

Prantsuse president Francois Hollande ja Nigeeria president Muhammadu Buhari.
Prantsuse president Francois Hollande ja Nigeeria president Muhammadu Buhari. Autor/allikas: Stephane de Sakutin/AFP/Scanpix

Prantsusmaa president Francois Hollande ütles, et Nigeeria mässuliste rühmitus Boko Haram on vaatamata viimase aja kaotustele jätkuvalt suur oht.

Hollande kohtus Nigeeria pealinnas Abujas Nigeeria presidendi Muhammadu Buhariga. Täna õhtul toimub linnas tippkohtumine riikide vahel, kes osalevad võitluses Boko Harami vastu, vahendas BBC.

Tippkohtumisel osalev USA asevälisminister Antony Blinken ütles, et teda teevad murelikuks teated sellest, et Boko Harami mässulised lahkuvad Liibüasse, kus on viimastel kuudel kasvanud ISIS-e mõju.

"Me oleme näinud, et Boko Harami kommunikatsiooni võimekus on muutunud tõhusamaks. Nad on ilmselt saanud abi ISIS-elt," ütles Blinken.

Samas ei kommenteerinud Blinken seda, kuidas vastatakse Nigeeria palvele müüa neile USA sõjalennukeid, millega võidelda Boko Harami vastu.

Briti välisminister Philip Hammond ütles Abujas, et Suurbritannia õpetab välja tuhat Nigeeria sõdurit, kes ründavad Boko Harami tugipunkte riigi kirdeosas. Tema sõnul on mässulised taganemas.

Boko Harami võitlejad on tapnud seitse aastat kestnud lahingute käigus umbes 20 000 inimest ja enam kui 2 miljonit inimest on pidanud kodudest lahkuma. Nigeeria sõjavägi püüab mässuliste kätte langenud territooriumit tagasi võita.

Eelmisel aastal vandus Boko Haram truudust äärmusrühmitusele ISIS.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics