Leht: Saksamaa arvestab põgenikekriisi kuludeks üle 90 miljardi euro ({{commentsTotal}})

Saksa kantsler Angela Merkel külastas Türgi-Süüria piiril pagulasi. Autor: STR/AFP/Scanpix

Saksa valitsus on arvestanud põgenikekriisiga seotud kuludeks aastani 2020 ligi 93,6 miljardit eurot, kirjutab nädalaleht Der Spiegel, viidates enda kätte sattunud dokumendimustanditele.

Der Spiegeli andmetel on arvestatud kokku põgenike majutamise ja lõimimise kulud, samuti on sinna hulka arvestatud summad, mida kulutada põgenikekriisi algpõhjuste lahendamiseks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Sedavõrd suur summa tekitab siiski ilmselt suurt ärevust uute põgenike mõjust Euroopa suurimale majandusele, mis võttis juba eelmisel aastal vastu rohkem kui miljon peamiselt Süüriast pärit põgenikku.

Sel aastal on Saksamaale jõudvate pagulaste arv küll langenud, seda ka tänu Euroopa Liidu ja Türgi vahelisele leppele.

Arvutustes on võetud aluseks, et sel aastal jõuab Saksamaale 600 000, tuleval aastal 400 000 ja järgnevatel aastatel igal aastal 300 000 põgenikku.

Der Spiegeli kätte jõudnud raportis oodatakse, et 55 protsenti seaduslikest põgenikest võiksid leida töö viie aasta jooksul.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.