Leht: Saksamaa arvestab põgenikekriisi kuludeks üle 90 miljardi euro ({{commentsTotal}})

Saksa kantsler Angela Merkel külastas Türgi-Süüria piiril pagulasi.
Saksa kantsler Angela Merkel külastas Türgi-Süüria piiril pagulasi. Autor/allikas: STR/AFP/Scanpix

Saksa valitsus on arvestanud põgenikekriisiga seotud kuludeks aastani 2020 ligi 93,6 miljardit eurot, kirjutab nädalaleht Der Spiegel, viidates enda kätte sattunud dokumendimustanditele.

Der Spiegeli andmetel on arvestatud kokku põgenike majutamise ja lõimimise kulud, samuti on sinna hulka arvestatud summad, mida kulutada põgenikekriisi algpõhjuste lahendamiseks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Sedavõrd suur summa tekitab siiski ilmselt suurt ärevust uute põgenike mõjust Euroopa suurimale majandusele, mis võttis juba eelmisel aastal vastu rohkem kui miljon peamiselt Süüriast pärit põgenikku.

Sel aastal on Saksamaale jõudvate pagulaste arv küll langenud, seda ka tänu Euroopa Liidu ja Türgi vahelisele leppele.

Arvutustes on võetud aluseks, et sel aastal jõuab Saksamaale 600 000, tuleval aastal 400 000 ja järgnevatel aastatel igal aastal 300 000 põgenikku.

Der Spiegeli kätte jõudnud raportis oodatakse, et 55 protsenti seaduslikest põgenikest võiksid leida töö viie aasta jooksul.

Toimetaja: Merili NaelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics