Vedaja ja tellija usuvad, et tänavu kilomeetrite pikkused järjekorrad parvlaevadele ei kordu ({{commentsTotal}})

Lähinädalatel asub mandri ja Muhumaa vahel liikuma suveks sellele liinile toodud parvlaev Mercandia - eile hilisõhtul Virtsu sadamasse jõudnud aluse tellis riik ja see peaks muutma mandri ja suursaarte vahelise laevaliikluse tipphooajal sujuvamaks. Selleks eraldas riik ka täiendavalt poolteist miljonit eurot.

Eile Hiiumaal kõikide osapooltega paika pandud plaanide kohaselt jäävad Virtsu-Kuivastu liinile sõitma parvlaevad Hiiumaa, Mercandia ja Ionas, Rohuküla-Heltermaa liinil sõidavad Regula, St. Ola ja Harilaid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti tuleb arvestada sadamatega, ilmastikuga ja laevade piirangutega. Sündinud kokkulepe arvestab kõiki neid tingimusi ja sisuliselt tagab mõlemale saarele võimalikult hea üleveo võimekuse," kinnitas majandusministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi.

Ajutiselt liinile toodud Mercandia on rõõmuks kõigile kunagise liinil olnud Viire fännidele, sest tegemist on Viire sõsarlaevaga.

"Viire fännklubil on siiralt põhjust rõõmustada, sest laev on üks-ühele Viire. Pisut on modifitseeritud selle reisijate osa. Seda me ilmselt peame pisut ringi tegema. Aga laev on kohal ja Viire mis Viire. Riik on selle laeva tellinud juunist augustini ja ma usun, et me peame sellega alustama sõitmist juba varem. Võib-olla on vaja mõnele olemasolevale laevale anda pisut puhkust enne hooaega," rääkis Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk.

Vähemalt esialgu hakkab Mercandia vedama ainult alumise autotekiga, kuhu mahub Tõnis Rihvki kinnitusel kuni 90 sõidukit.

"Ülemine autotekk sõltub Saarte Liinidest ehk sadama valdajatest. Me oleme oma pöördumise neile teinud. Võib-olla jõuavad nad ka taastada Viire rambid ja me saame sõita ka n-ö kahe tekiga," ütles Rihvk.

Nii vedaja kui tellija usuvad, et eelmisel suvel üle aastate taas tekkinud kilomeetrite pikkused järjekorrad laevale pääsemiseks tänavu enam korduda ei tohiks. Selle nimel on riik suursaarte laevaliiklusesse panustanud täiendavalt ligi poolteist miljonit eurot, mis võimaldab näiteks Virtsu-Kuivastu liinil teha kuni tuhatkond lisareisi.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics