Poola välisminister: kui Moskva muudab suhtumist, siis asjaolud paranevad ({{commentsTotal}})

Poola välisminister Witold Waszczykowski kritiseeris täna Lennart Meri konverentsil Euroopa suurriike, et need lahendavad probleemi mitte peamise allikaga tegeledes, vaid reageerides eraldi piirkondade muredele.

Tallinnas Lennart Meri konverentsil viibivate välispoliitika- ja julgeolekuspetsialistide hinnangul on NATO suutnud täita enamuse Walesi tippkohtumisel antud lubadustest ja kohustustest oma liikmesriikidele, eelkõige Balti riikidele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Balti riikide julgeolekut silmas pidades on selge, et teha tuleb enam, sest Venemaa loob võimekust hoida Kaliningradi ja Peterburi kaudu lääneriike siit piirkonnast kriisi korral eemal.

Varssavi tippkohtumisel on Balti riikide eesmärk saada kinnitus välisvägede püsivale rotatsioonile, et heidutada Venemaad. Alliansi otsused ei koosne aga üksnes balti riikide palvetele vastutulekust.

"Peame kindlustama, et meie vastus ohtudele lõunas on efektiivne ja piisavalt paindlik, et tegeleda muutuvate ohtudega terroristide poolt Põhja-Aafrikas ja Lähis-idas, ning kuidas aidata riike, kes püüavad end kaitsta, varustada end paremaks võitluseks terroristidega ja stabiliseerida NATO lähinaabrust," rääkis NATO asepeasekretär Alexander Vershbow.

Poola välisminister Witold Waszczykowski avaldas muret, et alliansis tegeletakse vastustega Venemaa käitumisele eraldi - Balti riikide kaitse, Musta mere piirkond ja Süüria. Kuid tegelikult tuleks vaadata probleemide juurt ehk Venemaad.

"Oleme valmis dialoogiks, aruteluks. Me ei blokeeri dialoogi institutsioonides, kuhu ta kuulub. Probleem on Moskvas. Seega kui Moskva muudab suhtumist, siis asjaolud paranevad," ütles minister.

Dialoogiukse lahtijätmist rõhutasid ka teised, kuid seda üksnes koos tõsiseltvõetava heidutusega, mida Moskva mõistab.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.