Poola välisminister: kui Moskva muudab suhtumist, siis asjaolud paranevad ({{commentsTotal}})

Poola välisminister Witold Waszczykowski kritiseeris täna Lennart Meri konverentsil Euroopa suurriike, et need lahendavad probleemi mitte peamise allikaga tegeledes, vaid reageerides eraldi piirkondade muredele.

Tallinnas Lennart Meri konverentsil viibivate välispoliitika- ja julgeolekuspetsialistide hinnangul on NATO suutnud täita enamuse Walesi tippkohtumisel antud lubadustest ja kohustustest oma liikmesriikidele, eelkõige Balti riikidele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Balti riikide julgeolekut silmas pidades on selge, et teha tuleb enam, sest Venemaa loob võimekust hoida Kaliningradi ja Peterburi kaudu lääneriike siit piirkonnast kriisi korral eemal.

Varssavi tippkohtumisel on Balti riikide eesmärk saada kinnitus välisvägede püsivale rotatsioonile, et heidutada Venemaad. Alliansi otsused ei koosne aga üksnes balti riikide palvetele vastutulekust.

"Peame kindlustama, et meie vastus ohtudele lõunas on efektiivne ja piisavalt paindlik, et tegeleda muutuvate ohtudega terroristide poolt Põhja-Aafrikas ja Lähis-idas, ning kuidas aidata riike, kes püüavad end kaitsta, varustada end paremaks võitluseks terroristidega ja stabiliseerida NATO lähinaabrust," rääkis NATO asepeasekretär Alexander Vershbow.

Poola välisminister Witold Waszczykowski avaldas muret, et alliansis tegeletakse vastustega Venemaa käitumisele eraldi - Balti riikide kaitse, Musta mere piirkond ja Süüria. Kuid tegelikult tuleks vaadata probleemide juurt ehk Venemaad.

"Oleme valmis dialoogiks, aruteluks. Me ei blokeeri dialoogi institutsioonides, kuhu ta kuulub. Probleem on Moskvas. Seega kui Moskva muudab suhtumist, siis asjaolud paranevad," ütles minister.

Dialoogiukse lahtijätmist rõhutasid ka teised, kuid seda üksnes koos tõsiseltvõetava heidutusega, mida Moskva mõistab.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema