Prantsuse naispoliitikud mõistsid hukka seksuaalse ahistamise poliitikas ({{commentsTotal}})

Allkirja andis ka Christine Lagarde. Autor: Peter Nicholls/AFP/Scanpix

17 Prantsusmaa naispoliitikut allkirjastasid deklaratsiooni, milles ütlevad, ei suuda enam vaikida seksuaalse ahistamise kohta poliitikas.

Kõik allakirjutanud on endised või praegused ministrid, vahendas BBC.

Teiste hulgas andis allkirja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktor ja Prantsusmaa endine rahandusminister Christine Lagarde.

"Nagu kõik naised, kes on sisenenud valdkondadesse, kuhu seni kuulusid vaid mehed, peame me võitlema seksismi vastu," seisis ajalehes Journal de Dimanche avaldatud deklaratsioonis.

"Mitte naised ei pea kohanema nendes valdkondades, vaid teatud mehed peavad oma käitumist muutma," lisasid allakirjutanud.

Artiklis on välja toodud ka näiteid osade naiste ahistamisjuhtumitest. Muu hulgas selgitatakse, et alates 2014. aastast kuni tänavu veebruarini Francois Hollande'i valitsuses kultuuriminister olnud Fleur Pellerinilt küsis üks meesajakirjanik, kas ta sai ministriameti tänu sellele, et on ilus naine.

"Osasid naisi see ei solva, kuid osad on väga solvunud ja räägivad nüüd sellest avalikult. On aeg, et naised räägiksid sellest ja annaksid teada, et tegemist ei ole komplimentidega, vaid et neid koheldakse nagu prostituute," rääkis endine naiste õiguste minister Yvette Roudy Prantsuse uudistekanalile La Chaine Info.

Esmaspäeval lahkus seksuaalse ahistamise väidete tõttu ametist Prantsuse rahvusassamblee asespiiker Denis Baupin, kes aga süüdistusi eitab. Baupin väidetavalt käperdas üht Rohelise Erakonna naisliiget ja saatis otsekoheseid sõnumeid teistele Rohelise Erakonna naisliikmetele.

France Inter teatas, et naised otsustasid oma lugudega avalikkuse ette tulla pärast seda, kui Baupin toetas märtsis kampaaniat, milles kritiseeriti naistevastast vägivalda.

Sel nädalal palus Prantsusmaa rahandusminister Michel Sapin ajakirjanikult vabandust oma kohatu käitumise pärast, kuid eitas süüdistusi, justkui oleks ta ajakirjanikku aluspükste kummist sikutanud. Küll aga tunnistas ta, et kommenteeris naise riideid ja puudutas tema selga.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.