Prantsuse naispoliitikud mõistsid hukka seksuaalse ahistamise poliitikas ({{commentsTotal}})

Allkirja andis ka Christine Lagarde.
Allkirja andis ka Christine Lagarde. Autor/allikas: Peter Nicholls/AFP/Scanpix

17 Prantsusmaa naispoliitikut allkirjastasid deklaratsiooni, milles ütlevad, ei suuda enam vaikida seksuaalse ahistamise kohta poliitikas.

Kõik allakirjutanud on endised või praegused ministrid, vahendas BBC.

Teiste hulgas andis allkirja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktor ja Prantsusmaa endine rahandusminister Christine Lagarde.

"Nagu kõik naised, kes on sisenenud valdkondadesse, kuhu seni kuulusid vaid mehed, peame me võitlema seksismi vastu," seisis ajalehes Journal de Dimanche avaldatud deklaratsioonis.

"Mitte naised ei pea kohanema nendes valdkondades, vaid teatud mehed peavad oma käitumist muutma," lisasid allakirjutanud.

Artiklis on välja toodud ka näiteid osade naiste ahistamisjuhtumitest. Muu hulgas selgitatakse, et alates 2014. aastast kuni tänavu veebruarini Francois Hollande'i valitsuses kultuuriminister olnud Fleur Pellerinilt küsis üks meesajakirjanik, kas ta sai ministriameti tänu sellele, et on ilus naine.

"Osasid naisi see ei solva, kuid osad on väga solvunud ja räägivad nüüd sellest avalikult. On aeg, et naised räägiksid sellest ja annaksid teada, et tegemist ei ole komplimentidega, vaid et neid koheldakse nagu prostituute," rääkis endine naiste õiguste minister Yvette Roudy Prantsuse uudistekanalile La Chaine Info.

Esmaspäeval lahkus seksuaalse ahistamise väidete tõttu ametist Prantsuse rahvusassamblee asespiiker Denis Baupin, kes aga süüdistusi eitab. Baupin väidetavalt käperdas üht Rohelise Erakonna naisliiget ja saatis otsekoheseid sõnumeid teistele Rohelise Erakonna naisliikmetele.

France Inter teatas, et naised otsustasid oma lugudega avalikkuse ette tulla pärast seda, kui Baupin toetas märtsis kampaaniat, milles kritiseeriti naistevastast vägivalda.

Sel nädalal palus Prantsusmaa rahandusminister Michel Sapin ajakirjanikult vabandust oma kohatu käitumise pärast, kuid eitas süüdistusi, justkui oleks ta ajakirjanikku aluspükste kummist sikutanud. Küll aga tunnistas ta, et kommenteeris naise riideid ja puudutas tema selga.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics