Leht: EL trahvib Google'it 3 miljardi euroga ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Google võib lähinädalatel saada Euroopa Komisjonilt rekordilise ehk 3 miljardi euro suuruse trahvi, kirjutab The Sunday Telegraph.

Trahv võidakse määrata monopolivastase uurimise tulemusel, vahendas Reuters.

EL on süüdistanud Google'it selles, et viimane soosib internetiotsingutes enda ostuteenust konkurentide teenustele.

Asjaga kursis olevad allikad ütlesid aprillis Reutersile, et pärast kolme nurjunud katset jõuda kompromissile ei kavatse Google enam püüda kokkuleppele jõuda, kui EL oma seisukohta väidete osas ei muuda.

Telegraph viitas allikatele, et ametnikud kavatsevad juuni alguses trahvist teatada.

Samuti keelatakse Google'il otsingutulemustega manipuleerimine ja konkurentide kahjustamine.

Euroopa Komisjon võib määrata ettevõtetele trahve kuni 10 protsendi ulatuses nende aastasest müügitulust. Google'i puhul oleks maksimaalne võimalik trahv seega üle 6 miljardi euro. Suurim monopolivastane trahv siiani määrati 2009. aastal Intelile, kui kiibitootja sai trahvi 1,1 miljardit eurot.

Google ja Komisjon ei ole lehe väiteid kommenteerinud.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.