Poola kaitseministrit süüdistatakse relvajõudude õõnestamises ({{commentsTotal}})

Poola kaitseminister Antoni Macierewicz. Autor: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Mitu endist Poola kaitseministrit kutsus pühapäeval avaldatud kirjas tagandama praegust ministrit, väites, et ta õõnestab Poola relvajõudude kuvandit NATO-s ja ka Poola ühiskonnas.

Kaitseminister Antoni Macieriewicz süüdistas mõni päev tagasi oma eelkäijaid, et need jätsid riigi kaitseta ja võimaldasid Vene agentidel mõjutada sõjaväeõppuseid.

Kirja koostajate sõnul ei vasta Macieriewiczi väited aga tõele. Endiste ministrite hinnangul on praegune kaitseminister diskrediteerinud relvajõude, õõnestanud riigi kuvandit liitlaste silmis ning julgustanud vaenlaste "agressiivset tegutsemist meie riigi vastu".

President Andrzej Duda kõneisik mõistis kirja hukka, öeldes, et see on "opositsiooni tööriist", mida kasutatakse "poliitilises võitluses".

Kirjale olid alla kirjutanud endised kaitseministrid Janusz Onyszkiewicz, Bronislaw Komorowski, Radoslaw Sikorski, Bogdan Klich ja Tomasz Siemoniak ning endine asekaitseminister Janusz Zemke.

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.