Filipiinide presidendiks valitud Duterte lubas surmanuhtluse taastada ({{commentsTotal}})

Filipiinide presidendiks valitud Rodrigo Duterte.
Filipiinide presidendiks valitud Rodrigo Duterte. Autor/allikas: Noel Celis/AFP/Scanpix

Filipiinide presidendiks valitud Rodrigo Duterte lubas taastada riigis surmanuhtluse ning anda julgeolekujõududele õiguse kurjategijaid "tulistada, et neid tappa".

"Ma tahan kutsuda kongressi taastama surmanuhtlust poomise läbi," ütles Duterte riigi lõunaosas Davaos pressikonverentsil.

Ta lubas ka anda julgeolekujõududele õiguse "tulistada, et tappa", jälitades organiseeritud kuritegevuse liikmeid või kui kurjategijad avaldavad vahistamisel vastupanu.

"Kui osutad vastupanu, vägivaldset vastupanu, siis mu käsk politseile on tulistada, et tappa. Tulistada, et tappa kõiki organiseeritud kuritegevusega tegelevaid isikuid," rääkis Duterte.

Riigipea lubas võitlusesse kurjategijatega ühtlasi kaasata armee täpsuslaskurid.

Duterte vandus ühtlasi, et keelab alates kella kahest öösel avalikes kohtades alkoholi tarvitamise ja keelustab lastel tänavatel öösel üksi liikumise.

"See asi on üle igasuguse piiri läinud. Meil on ühiskond, kus seadusekuulekus on pigem nagu ainult valik või üks võimalusi. See peab muutuma. Ära hävita mu riiki või ma tapan su ära. Pole mingit keskteed," seletas riigipea.

Duterte varem päeval teatanud, et ta loobub ka plaanist külastada Vatikani, et paavst Franciscuselt isiklikult vabandust paluda tema nimetamise eest "hoorapojaks". Duterte süüdistas eelmisel aastal Filipiine külastanud paavsti liiklusummikute tekitamises, soovitades "hoorapojast" Franciscusel koju sõita ja rohkem mitte visiidile tulla.

"Hoorapoeg" näib üldse olevat tema lemmikväljend, seda kasutas ta paljude vastaste ja kritiseerijate, seal hulgas Filipiinide praeguse presidendi Benigno Aquino kohta.

Duterte teatas ühtlasi muudel teemadel kõneledes, et soovib sõbralikke suhteid Hiinaga, kellega on mõningaid territoriaalvaidlusi. Riigipea kinnitas, et Hiina suursaadik Manilas on üks esimesi välisesindajaid, kellega ta esmaspäeval kohtub.

"Tegelikult pole suhted olnud kunagi päris jäised, aga ma olen parem kõigiga sõbralik," ütles värske riigijuht.

Duterte vannutatakse 30. juunil kuueks aastaks ametisse.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema