Lavly Perling: ministeeriumi plaan tähendaks sekkumist kohtuvõimu ({{commentsTotal}})

Lavly Perling.
Lavly Perling. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Justiitsministeerium soovib karistusseadustikku täiendada karmima karistusega korduva kriminaalses joobes sõidukijuhtimise eest, kuid prokuratuur on karistuste karmistamise osas skeptiline.

Justiitsministeerium tahab, et sellise korduva rikkumise eest oleks kohustuslik osaline reaalne vangistus, kuid prokuratuur andis sellele ettepanekule hävitava hinnangu ja märkis, et ettepanek ei ole kooskõlas senise kohtupraktikaga, kehtiva positiivse õigusega ega väljatöötamise kavatsuses sätestatud eesmärkidega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigi peaprokurör Lavly Perling märkis, et seadusandja on seni jätnud kohtutele võimaluse mõista õigust ise, sõltumatult ja oma siseveendumuse järgi.

"Asetades kohtunikele teatud juhtudel reaalse vangistuse määramise kohustuse, astuks seadusandja käesolevalt plaanitava seaduseelnõuga pretsedenditu sammu kohtu sõltumatuse piiramise poole," tõdes Perling.

Prokuratuur suhtub korduvalt purjuspäi sõidukit juhtinud inimestele reaalse vangistuse määramisse skeptiliselt ka seetõttu, et uuringutega pole tõendatud, et karmimate karistuste määramine mõjutab selliseid juhte.

Kompromissina pakub prokuratuur võimaluse seada karistusseadustikus esmakordse purjuspäi juhtimise eest lühemad ja teistkordse eest pikemad karistuspiirid.

Toimetaja: Marek KuulOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema