Lavly Perling: ministeeriumi plaan tähendaks sekkumist kohtuvõimu ({{commentsTotal}})

Lavly Perling. Autor: Martin Dremljuga/ERR

Justiitsministeerium soovib karistusseadustikku täiendada karmima karistusega korduva kriminaalses joobes sõidukijuhtimise eest, kuid prokuratuur on karistuste karmistamise osas skeptiline.

Justiitsministeerium tahab, et sellise korduva rikkumise eest oleks kohustuslik osaline reaalne vangistus, kuid prokuratuur andis sellele ettepanekule hävitava hinnangu ja märkis, et ettepanek ei ole kooskõlas senise kohtupraktikaga, kehtiva positiivse õigusega ega väljatöötamise kavatsuses sätestatud eesmärkidega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigi peaprokurör Lavly Perling märkis, et seadusandja on seni jätnud kohtutele võimaluse mõista õigust ise, sõltumatult ja oma siseveendumuse järgi.

"Asetades kohtunikele teatud juhtudel reaalse vangistuse määramise kohustuse, astuks seadusandja käesolevalt plaanitava seaduseelnõuga pretsedenditu sammu kohtu sõltumatuse piiramise poole," tõdes Perling.

Prokuratuur suhtub korduvalt purjuspäi sõidukit juhtinud inimestele reaalse vangistuse määramisse skeptiliselt ka seetõttu, et uuringutega pole tõendatud, et karmimate karistuste määramine mõjutab selliseid juhte.

Kompromissina pakub prokuratuur võimaluse seada karistusseadustikus esmakordse purjuspäi juhtimise eest lühemad ja teistkordse eest pikemad karistuspiirid.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.