Fotod ja videod: Piirissaare tulekahjus hävis kolm elumaja ja palvemaja ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
15 pilti
Foto: Tulekahju tagajärjed Piirissaarel käesoleva aasta mais. Autor: Aktuaalne Kaamera/ERR
{{1463375385000 | amCalendar}}

Piirissaarel põles täna öösel maha kolm elamut ja vanausuliste palvemaja.

Päästeamet sai teate tulekahjust kell 1.05 öösel. Kohalik elanik Leevi Sakk kirjeldas ERR-i raadiouudistele, kuidas pool üks märgati, et ühe maja katus on leekides. „Algas paanika, leegid viskas ka teisele majale, siis Saareküla palvemajale ja sellega lõppes, tuul keeras ära lääne poole. Seal oli veel kaks maja, aga need jäid terveks,“ kirjeldas Sakk. Tema sõnul peavarjuta keegi ei jäänud, sest elamuid kasutati ajutiselt.

Päästjad toodi kohale üle vee

Saarel alustasid kustutustöid Piirissaare vabatahtlikud päästjad, kuid autopaakidest lõppes vesi ja järve ujuvpumba paigaldamine võttis aega. Kella 2.26 ajal jõudis politsei- ja piirivalveameti kaatriga Laaksaare sadamast koos varustusega saarele Räpina päästemeeskond.

Räpina päästjad panid vee saamiseks 150 meetri kaugusele järve oma pumbad ning moodustasid lisa voolikuliinid. Kutseliste päästjate tegutsemise ajaks põles kokku juba kolm majapidamist ja süttinud oli palvemaja katus.

Põlevasse palvelasse sisenenud päästjad toimetasid välja raamatuid, ikoone, riste ja muud rituaalideks ning usueluks vajalikku. Elanikke põleva katusega hoonesse ei lastud. Kohalik elanik Leevi Sakk ütles, et kõike siiski päästa ei õnnestunud.

Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 4.33 ning hoidsid ära tule leviku ümberkaudsetele 6-7 majapidamisele. Tulekahju kustutamist raskendas tugev tuul ja see, et saarel asuvad majapidamised lähestikku ja abihooned on elumajadega kokku ehitatud.

Palvemaja kell jäi alles

Põlengus hävis kolm majapidamist ja palvemaja. Päästeameti teatel lõhkesid tulekahjus mõned gaasiballoonid, kuid ükski inimene viga ei saanud. Esialgsetel andmetel kahes põlenud elumajas kedagi alaliselt sees ei elanud. Palvemaja rusudest leiti hommikul terveks jäänud kell. Kogukond soovib palvemaja taastada. „Kõik kes saavad, võiksid selleks raha anda,“ ütles Sakk.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Teises külas elava vallasekretäri Maria Korotkova aga näeb siin saatuslikku seost palvemaja pärast käiva vaidlusega. Vallasekretäri sõnul olid vanausulised hoone juba 2002. aastal erastanud, samas oli Tartu maavalitsus reedel, 13. mail teada andnud, et Piirissaare vanausuliste palvemaja kinnistu tuleb erastada. „Jumal ei tahtnud sellist asja, palvemaja põles maha,“ nentis Maria Korotkova.

"Aktuaalne kaamera": palvemaja tuleviku asjus pole kindlat seisukohta

"Vaatepilt oli väga kohutav," tunnistas Piirissaarel viibiv "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Anette Parksepp, kelle sõnul on kaks elumaja täiesti maha põlenud ning ka palvemaja on täiesti laastatud.

Parkseppa sõnul pole kohalike seas veel kindlast seisukohta, mida tulevikus palvemaja asjus ette võtta. "Osad räägivad, et võib-olla sinna tulekahju kohale ei tohiks enam uut pühamut ehitada, et see ei sobi. Osad räägivad, et võib-olla peaks kuskile mujale selle üldse tegema. See tundub selline vaidluskoht olevat. See alles selgub, mis seal edasi saab."

Nendes majades, mis maha põlesid, olid ainult ühes majas inimesed sees - üks vanapaar. Nemad kaotasid nüüd oma kodu, praegu nad elavad kellegi teise juures, rääkis Parksepp. 

"Aktuaalne kaamera" kell 17:

"Aktuaalne kaamera" kell 18.30:

"Aktuaalne kaamera" kell 21:

Toimetaja: Kai Vare, Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.