Fotod ja videod: Piirissaare tulekahjus hävis kolm elumaja ja palvemaja ({{commentsTotal}})

{{1463375385000 | amCalendar}}

Piirissaarel põles täna öösel maha kolm elamut ja vanausuliste palvemaja.

Päästeamet sai teate tulekahjust kell 1.05 öösel. Kohalik elanik Leevi Sakk kirjeldas ERR-i raadiouudistele, kuidas pool üks märgati, et ühe maja katus on leekides. „Algas paanika, leegid viskas ka teisele majale, siis Saareküla palvemajale ja sellega lõppes, tuul keeras ära lääne poole. Seal oli veel kaks maja, aga need jäid terveks,“ kirjeldas Sakk. Tema sõnul peavarjuta keegi ei jäänud, sest elamuid kasutati ajutiselt.

Päästjad toodi kohale üle vee

Saarel alustasid kustutustöid Piirissaare vabatahtlikud päästjad, kuid autopaakidest lõppes vesi ja järve ujuvpumba paigaldamine võttis aega. Kella 2.26 ajal jõudis politsei- ja piirivalveameti kaatriga Laaksaare sadamast koos varustusega saarele Räpina päästemeeskond.

Räpina päästjad panid vee saamiseks 150 meetri kaugusele järve oma pumbad ning moodustasid lisa voolikuliinid. Kutseliste päästjate tegutsemise ajaks põles kokku juba kolm majapidamist ja süttinud oli palvemaja katus.

Põlevasse palvelasse sisenenud päästjad toimetasid välja raamatuid, ikoone, riste ja muud rituaalideks ning usueluks vajalikku. Elanikke põleva katusega hoonesse ei lastud. Kohalik elanik Leevi Sakk ütles, et kõike siiski päästa ei õnnestunud.

Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 4.33 ning hoidsid ära tule leviku ümberkaudsetele 6-7 majapidamisele. Tulekahju kustutamist raskendas tugev tuul ja see, et saarel asuvad majapidamised lähestikku ja abihooned on elumajadega kokku ehitatud.

Palvemaja kell jäi alles

Põlengus hävis kolm majapidamist ja palvemaja. Päästeameti teatel lõhkesid tulekahjus mõned gaasiballoonid, kuid ükski inimene viga ei saanud. Esialgsetel andmetel kahes põlenud elumajas kedagi alaliselt sees ei elanud. Palvemaja rusudest leiti hommikul terveks jäänud kell. Kogukond soovib palvemaja taastada. „Kõik kes saavad, võiksid selleks raha anda,“ ütles Sakk.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Teises külas elava vallasekretäri Maria Korotkova aga näeb siin saatuslikku seost palvemaja pärast käiva vaidlusega. Vallasekretäri sõnul olid vanausulised hoone juba 2002. aastal erastanud, samas oli Tartu maavalitsus reedel, 13. mail teada andnud, et Piirissaare vanausuliste palvemaja kinnistu tuleb erastada. „Jumal ei tahtnud sellist asja, palvemaja põles maha,“ nentis Maria Korotkova.

"Aktuaalne kaamera": palvemaja tuleviku asjus pole kindlat seisukohta

"Vaatepilt oli väga kohutav," tunnistas Piirissaarel viibiv "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Anette Parksepp, kelle sõnul on kaks elumaja täiesti maha põlenud ning ka palvemaja on täiesti laastatud.

Parkseppa sõnul pole kohalike seas veel kindlast seisukohta, mida tulevikus palvemaja asjus ette võtta. "Osad räägivad, et võib-olla sinna tulekahju kohale ei tohiks enam uut pühamut ehitada, et see ei sobi. Osad räägivad, et võib-olla peaks kuskile mujale selle üldse tegema. See tundub selline vaidluskoht olevat. See alles selgub, mis seal edasi saab."

Nendes majades, mis maha põlesid, olid ainult ühes majas inimesed sees - üks vanapaar. Nemad kaotasid nüüd oma kodu, praegu nad elavad kellegi teise juures, rääkis Parksepp. 

"Aktuaalne kaamera" kell 17:

"Aktuaalne kaamera" kell 18.30:

"Aktuaalne kaamera" kell 21:

Toimetaja: Kai Vare, Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics