Uute sõiduautode müük kasvas aprillis 7,6 protsenti ({{commentsTotal}})

Uued sõiduautod.
Uued sõiduautod.

Uute sõiduautode müük kasvas aprillis Eestis 7,6 protsenti.

Uute sõiduautode müük Euroopa Liidus kasvas võrreldes möödunud aasta aprilliga 9,1 protsenti, teatas autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL).

Kokku müüdi Euroopa Liidu riikides aprilli jooksul enam kui 1,2 miljonit uut sõiduautot. Nelja kuu kokkuvõttes aga ületas uute sõiduautode müük 5 miljoni piiri ja eelmise aasta sama perioodi müük ületati 8,1 protsendiga.

Kasvunumbreid näitasid kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide turud ja suurematest turgudest kasvas uute sõiduautode müük enim Hispaanias (21,2%), Itaalias (11,5%), Saksamaal (8,4%) ja Prantsusmaal (7,1%). Veidi tagasihoidlikumaks jäi kasv Suurbritannias, kus müüdi 2 protsendi võrra enam võrreldes mulluse aprilliga.

Jätkuvalt kasvab turg ka Balti riikides: Lätis müüdi eelmise aasta aprilliga võrreldes 18,1 protsendi ja Leedus 16,6 protsendi võrra enam uusi sõiduautosid. Kuigi kasvuprotsent on Eestis väiksem, müüakse siin uusi sõiduautosid jätkuvalt rohkem kui Lätis ja Leedus. Kiirelt on taastumas ka Soome turg, kus kasvas müük aprillis 15 protsenti.

Võrreldes möödunud aastaga on plusspoolel ka kõik suuremad autotootjad. Jätkuvalt on Euroopas turuliider Volkswagen Grupp, mille turuosa jaanuarist aprillini oli 23,8 protsenti. Järgnevad PSA Grupp (10,5%), Renault Grupp (9,6%) ja Ford (7,2%).

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics