Uute sõiduautode müük kasvas aprillis 7,6 protsenti ({{commentsTotal}})

Uued sõiduautod.

Uute sõiduautode müük kasvas aprillis Eestis 7,6 protsenti.

Uute sõiduautode müük Euroopa Liidus kasvas võrreldes möödunud aasta aprilliga 9,1 protsenti, teatas autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL).

Kokku müüdi Euroopa Liidu riikides aprilli jooksul enam kui 1,2 miljonit uut sõiduautot. Nelja kuu kokkuvõttes aga ületas uute sõiduautode müük 5 miljoni piiri ja eelmise aasta sama perioodi müük ületati 8,1 protsendiga.

Kasvunumbreid näitasid kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide turud ja suurematest turgudest kasvas uute sõiduautode müük enim Hispaanias (21,2%), Itaalias (11,5%), Saksamaal (8,4%) ja Prantsusmaal (7,1%). Veidi tagasihoidlikumaks jäi kasv Suurbritannias, kus müüdi 2 protsendi võrra enam võrreldes mulluse aprilliga.

Jätkuvalt kasvab turg ka Balti riikides: Lätis müüdi eelmise aasta aprilliga võrreldes 18,1 protsendi ja Leedus 16,6 protsendi võrra enam uusi sõiduautosid. Kuigi kasvuprotsent on Eestis väiksem, müüakse siin uusi sõiduautosid jätkuvalt rohkem kui Lätis ja Leedus. Kiirelt on taastumas ka Soome turg, kus kasvas müük aprillis 15 protsenti.

Võrreldes möödunud aastaga on plusspoolel ka kõik suuremad autotootjad. Jätkuvalt on Euroopas turuliider Volkswagen Grupp, mille turuosa jaanuarist aprillini oli 23,8 protsenti. Järgnevad PSA Grupp (10,5%), Renault Grupp (9,6%) ja Ford (7,2%).

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.