USA eriesindaja: ISIS-e alad on kahanemas ({{commentsTotal}})

Iraagi sõdurid ISIS-e lipuga.
Iraagi sõdurid ISIS-e lipuga. Autor/allikas: SAFIN HAMED/AFP/Scanpix

Äärmusrühmitus ISIS ei ole pärast Ramadi vallutamist ja hiljem sellest ilma jäämist märkimisväärselt uusi territooriume juurde saanud, ütles USA kõrge ametnik.

"ISIS-e alad on kahanemas ja nad on peamiselt kaitsepositsioonil," ütles USA presidendi Barack Obama eriesindaja võitluses ISIS-ega Brett McGurk pressikonverentsil. Tema sõnul aitavad USA juhitud koalitsiooni Iraagis ja Süürias aina paremate luureandmete ja varustusega kohalikud jõud, vahendas Reuters.

ISIS-e kontrolli all on Mosuli linn Iraagis ja Raqqa linn Süürias. Samuti kujutab ISIS ohtu teistes riikides, võttes vastutuse näiteks suurte rünnakute eest Pariisis ja Brüsselis.

McGurk ütles, et USA juhitud koalitsiooni jõupingutustes Mosuli ja Raqqa tagasi saamisel on tehtud edusamme.

"Me anname Mosulis pea iga päev täpsuslööke, avaldame pidevat sünkroniseeritud survet," ütles ta ja tõi näiteks hiljutise operatsiooni, mille käigus koalitsioon ründas ISIS-e sularahavarusid Mosulis ja võttis ära miljoneid dollareid mässuliste raha. Selle tulemusena pidi ISIS vähendama oma võitlejate tasu poole võrra.

McGurk ei täpsustanud, kus operatsioon aset leidis.

Tema sõnul näitab ISIS-e närvilisust hiljutised avalikud hukkamised Mosuli keskväljakul ja internetiteenuse kontrolli tugevdamine.

McGurk lisas, et Süürias Raqqas said USA eriväed eelmisel aastal haarangu käigus väärtuslikke luureandmeid, mis aitavad paremini mässulisi rünnata. Tema sõnul alustatakse Raqqas surve avaldamist lähinädalail ja -kuudel.

Tema sõnul aitab Obama aprillikuine otsus tõsta eriväelaste arvu Põhja-Süürias kohalikel vägedel oma edusamme kiirendada.

"Me ei taha, et USA väed puhastaksid neid linnu. Me usume, et jätkusuutlik mudel on see, kui kohalikud inimesed võtavad oma territooriumid ja kodud tagasi. See, et kohalikud jõud võiksid seda teha, on võtnud natuke aega. On näha, et nüüd me oleme saavutamas pöördemomenti," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema