ÜRO: migrantide eemale tõrjumine ei toimi ({{commentsTotal}})

Migrandid Kreekas.
Migrandid Kreekas. Autor/allikas: Marko Djurica/Reuters/Scanpix

ÜRO pagulaste volinik Filippo Grandi kutsus üles ülemaailmselt pagulaskriisile reageerima ja ütles, et migrantide ära saatmine oma piiride juurest ei toimi.

Grandi rääkis BBC-le, et rohkem riike peab aitama neid väheseid riike, kes peamiselt pagulaskoormat kannavad, ja suurendama nii rahastust kui ka ümberasustamise võimalusi.

Ta selgitas, et eelmisel aastal asustati 20 miljonist pagulasest teises riigis ümber vähem kui 1 protsent. Samas aina enam inimesi võrreldes varasemaga põgenevad konfliktide ja viletsuse eest.

Grandi sõnul näitab süürlaste saabumine pagulastena ka Ida-Aasiasse ja Kariibi mere saartele, kui "globaalseks see fenomen on saanud ja seetõttu tuleb sellele anda ka globaalne vastus".

Volinik rääkis, et siiani on pagulaste eest hoolitsemise koorem langenud väga vähestele riikidele, kes majutavad tuhandeid pagulasi, samas väga vähesed doonorid - seitse kuni kaheksa - rahastavad seda 80-90 protsendi ulatuses. 

Grandi hinnangul on pagulaste ümber paigutamine tee, mida mööda tuleks julgemalt minna, arvestades seda, et vähem kui 200 000 pagulast 20 miljonist on mõnesse teise riiki vastu võetud.

Tema sõnul puudutab probleem kõiki, kuna pagulaste arv on niivõrd suur. Ta tunnistas, et lahenduse leidmine nõuab pikka ja keerulist arutelu. "Vastus ei tohi olla selline, mille kohaselt riigid sulgevad oma piirid ja tõrjuvad inimesed eemale, kuna see lihtsalt ei toimi," rääkis Grandi.

Eelmisel aastal soovis Euroopa Liidus varjupaika 1 255 600 inimest ehk enam kui kaks korda rohkem kui aasta varem. Peamiselt soovisid varjupaika süürlased, iraaklased ja afgaanid. Enam kui kolmandik varjupaigataotlejaist suundusid Saksamaale.

Toimetaja: Merili Naeleesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics