NATO kindral ei pea sõda Venemaaga tõenäoliseks ({{commentsTotal}})

NATO liikmesriikide lipud Brüsselis.
NATO liikmesriikide lipud Brüsselis. Autor/allikas: Yves Herman/Reuters/Scanpix

Venemaa ohtlik tegevus Läänemere piirkonnas võib põhjustada intsidente, kuid ulatuslik sõda ei ole tõenäoline, ütles Vilniuses visiidil viibiv NATO kindral Salvatore Farina usutluses BNS-ile.

"Esialgu ei näe ma võimalust ulatuslikuks tavasõjaks NATO ja Venemaa vahel," ütles liitlaste Brunssumi ühendväejuhatuse ülem Farina.

Kindral lisas, et Venemaa ohtlik käitumine Läänemere piirkonnas "põhjustab varem või hiljem intsidente".

NATO-l ei ole kavas Venemaa tegevust eskaleerida, kinnitas Farina. "Me ei soovi eskalatsiooni. Me kaitseme ja heidutame."

Farina saabus Leedusse enne NATO tippkohtumist Varssavis, kus võidakse otsustada pataljoni suuruste jõudude saatmine igasse Balti riiki. Saksamaa on öelnud, et võib Leedu pataljoni loomisel olulist rolli etendada.

Farina ütles usutluses, et sellises suuruses liitlaste jõudude loomine Leedus ja teistes Balti riikides on "sõjaliselt võimalik".

"Teeme kõik tagamaks, et see mehhanism oleks NATO eesmärkide täitmiseks kasulik," ütles kindral.

Farina lisas, et kui poliitiline otsus on langetatud, ei kulu vägede Baltimaadesse saatmiseks palju aega.

Samas rõhutas kindral, et Balti riigid peaksid ostma endale maal baseeruvad õhutõrjesüsteemid, et leevendada alliansi koormat piirkondliku õhutõrje tagamisel. Farina sõnul pole NATO-l kava selliste süsteemide paigutamiseks Leetu.

Balti riikide kaitseministrid teatasid möödunud aastal kavatsusest arendada ühiselt välja keskmaa õhutõrjesüsteem.

Farina kiitis ka Balti riikide palvet paigutada Leetu ja Eestisse õhuturbe tagamiseks NATO sõjalennukeid. See tähendab, et Baltimaades paiknevad hävitajad võivad kriisis sooritada ka lahingumissioone, lisas ta. "Õhuturbelt õhutõrjele üleminekuks on vaja lisavõimekust."

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema