Carpenter: USA muretseb Moskva tegevuse pärast Musta mere piirkonnas ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaev Mustal merel Sevastopoli sadamas.
Vene sõjalaev Mustal merel Sevastopoli sadamas. Autor/allikas: Pavel Rebrov/Reuters/Scanpix

USA on tõsiselt mures Venemaa agressiivse käitumise pärast Musta mere piirkonnas, ütles Ühendriikide kaitseministeeriumi ametnik Michael Carpenter usutluses BNS-ile.

"Venemaa rikkus 2008. aastal Gruusias ja 2014. aastal Ukrainas reegleid ja jätkab agressiivset tegutsemist piirkonnas," ütles Ühendriikide abikaitseministri asetäitja Lennart Meri konverentsi kõrvalt antud intervjuus.

"Mõlemal korral rikkus Venemaa rahvusvahelise korra aluspõhimõtteid – suveräänsus, territoriaalne terviklikkus, piiride puutumatus, jõu kasutamise lubamatus poliitiliste küsimuste lahendamiseks," sõnas ta.

Venemaa on paigutanud annekteeritud Krimmi poolsaarele suure hulga vägesid ning riigil on Mustal merel Musta mere laevastiku näol arvestatav sõjaline kohalolek, ütles Carpenter BNS-ile.

"Kõik see on ohtlik ja häiriv. Nad tungisid Türgi õhuruumi mitmel korral enne, kui üks nende lennuk eelmise aasta novembris alla tulistati," lausus ta.

USA ametniku sõnul on Venemaa selline käitumine ohtlik, destabiliseeriv ja vastutustundetu. "See valmistab meile tõsist muret, just nagu Venemaa agressiivne käitumine Läänemere piirkonnas."

Seega peame tagama kaitse- ja heidutusvõimete olemasolu kogu idatiiva ulatuses Läänemerest Musta mereni ja kaugemal, lausus Carpenter BNS-ile.

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema