Carpenter: USA muretseb Moskva tegevuse pärast Musta mere piirkonnas ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaev Mustal merel Sevastopoli sadamas. Autor: Pavel Rebrov/Reuters/Scanpix

USA on tõsiselt mures Venemaa agressiivse käitumise pärast Musta mere piirkonnas, ütles Ühendriikide kaitseministeeriumi ametnik Michael Carpenter usutluses BNS-ile.

"Venemaa rikkus 2008. aastal Gruusias ja 2014. aastal Ukrainas reegleid ja jätkab agressiivset tegutsemist piirkonnas," ütles Ühendriikide abikaitseministri asetäitja Lennart Meri konverentsi kõrvalt antud intervjuus.

"Mõlemal korral rikkus Venemaa rahvusvahelise korra aluspõhimõtteid – suveräänsus, territoriaalne terviklikkus, piiride puutumatus, jõu kasutamise lubamatus poliitiliste küsimuste lahendamiseks," sõnas ta.

Venemaa on paigutanud annekteeritud Krimmi poolsaarele suure hulga vägesid ning riigil on Mustal merel Musta mere laevastiku näol arvestatav sõjaline kohalolek, ütles Carpenter BNS-ile.

"Kõik see on ohtlik ja häiriv. Nad tungisid Türgi õhuruumi mitmel korral enne, kui üks nende lennuk eelmise aasta novembris alla tulistati," lausus ta.

USA ametniku sõnul on Venemaa selline käitumine ohtlik, destabiliseeriv ja vastutustundetu. "See valmistab meile tõsist muret, just nagu Venemaa agressiivne käitumine Läänemere piirkonnas."

Seega peame tagama kaitse- ja heidutusvõimete olemasolu kogu idatiiva ulatuses Läänemerest Musta mereni ja kaugemal, lausus Carpenter BNS-ile.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.