Audiogalerii 16. mail: Piirissaare põlengust, Nääme kohtuasjast, uutest õppehoonetest ja Elva järve põhjas peituvatest ohtudest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 16. mai pärastlõunaks uudispäeva kujundanud.

Fotod: Piirissaare tulekahjus hävis kolm elumaja ja palvemaja

Päästeamet sai teate tulekahjust Piirissaare Saare külas kell 1.05 öösel. Päästeameti tehnika jõudis Peipsi järvel asuvale saarele poole kolme paiku öösel.

Põlengu käigus hävisid Saare külas kolm maja ning kohalik puidust palvemaja. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel, kuid teises külas elava vallasekretäri Maria Korotkova näeb siin saatuslikku seost palvemaja pärast käiva vaidlusega.

Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme astus kohtu ette

Harju maakohtus algas täna kohtuprotsess Tallinna Kesklinna linnaosa keskerakondlasest vanema Alar Nääme üle, keda süüdistatakse ligi 2800 euro väärtuses linnaraha ebaseadusliku kasutamises.

Süüdistuse järgi korraldas Nääme mullu jaanuaris ja veebruaris kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, mis olid osalejatele tasuta ning korraldatud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl temale.

Galerii: seitse teadus- ja õppehoonet saab eurorahast 54 miljonit

Kunstiakadeemia, sisekaitseakadeemia, teatri- ja muusikaakadeemia, Tartu ülikooli IT-keskus võtavad lõviosa 54 miljonist eurost, mille riik kulutab teadus- ja õppehoonete rajamiseks või renoveerimiseks käimasoleval euroraha perioodil.

Antud raha eest rajatakse näiteks kaua oodatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertsaal ja uus kunstiakadeemia õppehoone.

Maaülikooli professor: Elva Verevi järv võib puhkeda õitsele ja muutuda solgitiigiks

Kui Elvas asuva Verevi järve põhja sadestunud setted liikuma pääsevad, võib puhkajate seas populaarne ujumiskoht hakata õitsema ja muutuda ühe kevadega põhimõtteliselt solgitiigiks, leidis Maaülikooli limnoloogiakeskuse professor Ingmar Ott.

Toitaine rikaste setete eemaldamine on aga kallis ja kuna veemajanduskavas on järve seisukord hinnatud heaks, siis pole uuringuteks ega ka konkreetseteks töödeks enne 2021. aastat raha loota.

Riigikontroll: Inglise kolledž on õppeinfosüsteemi arendades kahjustanud Tallinna maksumaksjate huve

Riigikontroll avaldas eelmise kuu lõpul auditi, kus leitakse, et Tallinna Inglise kolledž (TIK) on infosüsteemide arendamisel ja sellega seonduvates tehingutes perioodil 2008 kuni 2015 eksinud mitme õigusakti vastu.

"Rikutud on linnavara valitsemise korda, kooli põhimäärust ning riigihangete seadust. Eiratud on raamatupidamise seadusest ja linna raamatupidamise siseeeskirjast tulenevaid arvestuspõhimõtteid," loetletakse riigikontrolli auditis pealinna ühele mainekamale munitsipaalkoolile tehtavaid ette heiteid.

Tallinna Inglise Kolledži hinnangul põhineb audit inkvisitsioonilist rõhuasetusega küsimusel "Kas kolledžis loodud õppeinfosüsteemi tehnilise lahendusega seotud õigustest loobumine eraettevõtte kasuks oli seaduslik?".

Instagram pajatab: mida teevad linlased Russalka lähistel?

Kui suur siis ikkagi oleks kaotus, kui Russalka lähistele mitteametliku ranna äärde rajataks peamiselt kaubaautodele mõeldud neljarealine Reidi tee? Linnauurijatel on vastus: enam kui 4000 Instagrami pilti näitavad, et linn kaotaks romantikakolmnurga ja haruldase lõimumispiirkonna.

Peskov: Venemaa osaluse Eurovisioonil otsustab Kreml

Venemaa osavõtu tuleva aasta Eurovisiooni lauluvõistlusest, mis leiab Ukraina laulu võidu tõttu aset Ukrainas, otsustab Kreml, ütles Vene presidendi pressisekretär Dmitri Peskov esmaspäeval.

"Ma ei oska öelda, ei tea. Uskuge, sellised otsused tehakse Kremlis. Taas: mul ei ole selle olukorra kohta midagi öelda," vastas Peskov ajakirjanikele küsimuse peale, kas Venemaa peaks tuleval aastal Eurovisioonist, kui see Ukrainas aset leiab, eemale jääma.

Toimetaja: Allan Rajavee, Siim LõviMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema