Võrumaal aitas tähelepanelik mees tabada kuriteos kahtlustatavad ({{commentsTotal}})

Tähelepanelik mees ei jäänud ükskõikseks, kui märkas suvila läheduses võõraid noorukeid hulkumas, vaid andis sellest politseile teada. Peagi selgus, et noori on alust kahtlustada mitmetes kuritegudes.

1. mai hilisõhtul käivitus Võru vallas ühe kaupluse valvesüsteem. Sellele reageerinud poepidaja avastas kohale jõudnuna, et kauplusest on varastatud sigarette, alkoholi, karastusjooke ja maiustusi enam kui 600 euro väärtuses. Järgmise päeva hommikul avastas lähipiirkonnas suvitanud 36-aastane Kalev jällegi sissemurdmise oma eramu aita, kust oli varastatud erinevaid tööriistu ja muid esemeid. Kahju ulatus üle 1200 euro. 

Sama päeva õhtupoolikul toimetas Kalev parasjagu aias, kui märkas majast kümmekonna meetri kauguselt möödumas kampa noormehi. Kuna noorukid olid piirkonnas võõrad, päris mees, mis asjus poisid sinnakanti on sattunud. Väideti vastu, et noortel olevat sealkandis mingisugune maja. See tundus veelgi kummalisem, sest pisikeses maapiirkonnas teatakse hästi, kui külasse kolib uus naaber. Seda enam, et nüüd oli külaelanikeks punt noori mehi ühekorraga ning pealekauba tundus poiste käitumisest, et nad on alkoholi pruukinud.

Tähelepanelik mees ei hakanud pikalt aru pidama, seda enam, et tema suvilasse oli äsja keegi sisse murdnud. Nii andis ta politseile kahtlastest isikutest teada. Politsei tabas noormehed ühest mahajäetud majast. Selgus, et tegu on viie pärnakaga vanuses 15-21 eluaastat. 

Asjaolusid selgitades jõuti kiiresti tõdemuseni, et osa noormehi on põhjust seostada nii sissemurdmises poodi kui ka tööriistavarguses. Lisaks kahtlustatakse osa neist mitmetes teisteski näiteks nii Harju- kui Pärnumaal toime pandud kuritegudes. Võru vallas toime pandud kuritegudes on kahtlustus esitatud kolmele alaealisele ja kahele täisealisele noormehele. Kohtu otsusel on neist neli noorukit ka vahi alla võetud. 

Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk sõnas, et Kalevi tegutsemine on heaks õpikunäiteks, kuidas valvsus ümber toimuva suhtes aitab vargaid tabada, teinekord ka peletada. "Võõrastele tähelepanu pööramine, nende kõnetamine ja silmside annab juba iseenesest küllalt infot sellest, kellega võib tegu olla. Seda enam, et suure tõenäosusega ütleb nii mõnegi inimese sisetunne kohe ära, kui inimene kahtlaselt käitub või tema jutt ei klapi. Et Kalev andis oma tähelepanekutest kiiresti politseile teada, õnnestus meil sama väledalt kuritegudes kahtlustatavad noored kinni pidada," ütles Soekarusk. 

Täna tunnustas Lõuna prefekt Tarmo Kohv tänukirja ja meenega Kalevit ning avaldas lootust, et tema eeskujul jagavad ka teised Võrumaa elanikud oma tähelepanekuid politseiga, et kodukant saaks turvalisem.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.