Gruusia hakkab ettevõtteid maksustama Eesti mudeli alusel ({{commentsTotal}})

Gruusias rakendub järgmisest aastast uus ettevõtete maksusüsteem, mille otseseks eeskujuks on Eesti mudel.

Eestis 2000. aastal kehtima hakanud tulumaksumudel näeb ette, et maksustatakse vaid kasumi jaotamist. Gruusiast saab teine riik maailmas, mis sarnase mudeli kasutusele võtab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Gruusia pangad ja kindlustusseltsid liituvad uue süsteemiga viivitusega - aastast 2019.

Gruusia eksperte nõustasid rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika peaspetsialist Risto Kaarna ja audiitorfirma Deloitte maksukonsultant Ivo Vanasaun.

"Analüüs näitas, et see on kasulik, see suurendab investeeringuid, ettevõtjatel jääb rohkem raha kätte. Ja kuna Gruusias on intressimäärad laenudel oluliselt kõrgemad kui Eestis, seal alla 12-14% laenusid väga ei saa, siis iga raha, mis ettevõtjatel alles jääb investeeringuteks, on suure mõjuga," selgitas Vanasaun.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics