Gruusia hakkab ettevõtteid maksustama Eesti mudeli alusel ({{commentsTotal}})

Gruusias rakendub järgmisest aastast uus ettevõtete maksusüsteem, mille otseseks eeskujuks on Eesti mudel.

Eestis 2000. aastal kehtima hakanud tulumaksumudel näeb ette, et maksustatakse vaid kasumi jaotamist. Gruusiast saab teine riik maailmas, mis sarnase mudeli kasutusele võtab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Gruusia pangad ja kindlustusseltsid liituvad uue süsteemiga viivitusega - aastast 2019.

Gruusia eksperte nõustasid rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika peaspetsialist Risto Kaarna ja audiitorfirma Deloitte maksukonsultant Ivo Vanasaun.

"Analüüs näitas, et see on kasulik, see suurendab investeeringuid, ettevõtjatel jääb rohkem raha kätte. Ja kuna Gruusias on intressimäärad laenudel oluliselt kõrgemad kui Eestis, seal alla 12-14% laenusid väga ei saa, siis iga raha, mis ettevõtjatel alles jääb investeeringuteks, on suure mõjuga," selgitas Vanasaun.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised