Kruusa varastamises süüdistatud firmal oli hanke võitmise ajal võlg inkassofirmale ({{commentsTotal}})

Firmal Kagumerk, kes võitis aasta alguses politsei- ja piirivalveameti riigihanke Eesti-Läti-Vene kolmikpunkti korrastamiseks ning keda nüüd süüdistatakse kruusa varastamises, oli hanke võitmise ajal üleval võlg inkassofirmale. Kuna aga partner, kellele võlgu oldi, ei pöördunud kohtu poole, vastas pakkumine riigihankeseadusele.

Politsei- ja piirivalveamet kuulutas Eesti-Läti-Vene kolmikpunktis piiriposti paigaldamise ja lähiümbruse korrastamistööde hanke välja veebruari alguses. Hanke võitis AS Kagumerk, kelle pakkumine osutus kuuest kõige soodsamaks. Eelmisel nädalal aga rääkis Võrus tegutsev puiduettevõtja Aivar Vaab "Aktuaalsele kaamerale", et tema kinnistu pealt varastatakse kruusa, varastajaks just nimelt AS Kagumerk.

"Väga kahetsusväärne, et niivõrd suur ja oluline projekt, nagu on piiri puhastamine ja väljaehitamine, on siis selline olukord meil, kus meie koostööpartner on käitunud mittekorrektselt. Hetkel me oleme alustanud kriminaalmenetlust varguse paragrahvi alusel ja juba loetud päevade pärast me otsustame, kas me saame sellise koostööpartneriga edasi töötada," rääkis PPA peadirektori asetäitja varade alal Tauno Tuisk.

Kui Kagumerk PPA-le pakkumise esitas, oli neil üleval võlg inkassofirmale. Kuna aga selle võla asjus ei olnud keegi pöördunud kohtu poole, siis riigihanke seaduse kohaselt ei olnud see võlg takistuseks hanke võitmiseks.

"Vastavalt käesoleval ajahetkel kehtivale riigihangete seadusele ei ole meil alust lükata pakkumisi tagasi juhul, kui ettevõte on võlgu kas teistele ettevõtetele või eraisikutele või on nõuded üle antud inkassofirmale. Loomulikult, kui seal oleks juures olnud kohtulahendid, kehtivad kohtulahendid, oleks see olnud aluseks pakkumiste tagasilükkamiseks," selgitas Tuisk.

Pakkumiste tagasilükkamise aluseks oleks ka riigi- või kohalike maksete võlg. Riigihanke võitmise ajal, ehk veebruaris, ei olnud Kagumerkil maksevõlga. Küll aga tekkis see neil märtsi alguses. Tänaseks on maksuvõlga kokku 6000 eurot ning see on ajatatud.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics