Armeenia parlamendi väliskomisjon ei toeta Mägi-Karabahhi tunnustamist ({{commentsTotal}})

Armeenlastest sõdurite mälestusrongkäik Stepanakertis 5. aprillil. Autor: Reuters/Scanpix

Armeenia parlamendi väliskomisjon ei toetanud esmaspäeval valitsuse algatust Mägi-Karabahhi tunnustamiseks.

Komisjon arutas küsimust esmaspäeval ning selle juhi Zakarjani arvates ei tohiks Mägi-Karabahhi tunnustamisse suhtuda "emotsionaalselt".

"Ei ole ühtki riiki peale Aserbaidžaani, kes oleks Mägi-Karabahhi tunnustamise vastu, kuid kõike tuleb teha rahvusvahelise kogukonna seisukohtade ja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Minski rühma raames," ütles Zakarjan.

"Arvestades meie lähenemist, teen ettepaneku eelnõu tagasi lükata," sõnas ta.

Isehakanud Mägi-Karabahhi vabariigi tunnustamine oleks praeguses järgus enneaegne, ütles Armeenia asevälisminister Šavaraš Kotšarjan komisjonis toimunud debatil.

"Armeenia välisministeerium ei andnud kooskõlastust Mägi-Karabahhi iseseisvuse tunnustamise eelnõule, märkides, et praeguses järgus ei ole tunnustamine otstarbekas. See võib rikkuda läbirääkimised," ütles Kotšarjan.

Armeenia valitsus kiitis 5. mail heaks otsuse esitada parlamendile eelnõu Mägi-Karabahhi võimalikust tunnustamisest. Kui Aserbaidžaan peaks relvarahu rikkuma, tunnustab Armeenia isehakanud Mägi-Karabahhi vabariiki, ütles Kotšarjan tollal.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.