Riigikogus jätkub haldusreformi eelnõu teine lugemine ({{commentsTotal}})

Riigikogu ööistungi eel Autor: ERR

Eelmisel nädalal võttis opositsioon vaheaegu, et eelnõu menetlemist venitada ja ööpäeva kestnud istungil jõuti läbi vaadata esitatud 121 muudatusettepanekust 55.

Riigikogus jätkub haldusreformi eelnõu teine lugemine, mille venitamist on opositsioon lubanud jätkata, kui nende muudatusettepanekuid arvesse ei võeta, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Keskerakonna fraktsiooni liikme Erkki Savisaare väitel on tegemist sisutu eelnõuga. "Olen nõus, et omavalitsuste reformimine on vajalik, kuid ma ei ole nõus kiirustamise ja pealiskaudsusega, mida antud eelnõu ette näeb. Seetõttu on antud eelnõu täiesti absurdne ja sisutühi," märkis Savisaar.

EKRE ja Vabaerakond on aga väitnud, et halduspiiride muutmisega saavad valitsuserakonnad tulevikus kohalikes omavalitsustes endale parema esindatuse.

Eelnõu kaitses Siim Kiisler IRL-st, kes tunnistas, et ühtegi parandusettepanekut ei saanud arvestada. "Üldine põhjus, miks ühegi ettepanekuga ei saanud arvestada on see, et nad ei käinud kokku reformis kirjeldatud haldusreformi mehhanismiga ja nende arvestamisel poleks seaduseelnõu olnud enam selline," selgitas Kiisler eelmisel nädalal.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.