Riigikogus jätkub haldusreformi eelnõu teine lugemine ({{commentsTotal}})

Riigikogu ööistungi eel
Riigikogu ööistungi eel Autor/allikas: ERR

Eelmisel nädalal võttis opositsioon vaheaegu, et eelnõu menetlemist venitada ja ööpäeva kestnud istungil jõuti läbi vaadata esitatud 121 muudatusettepanekust 55.

Riigikogus jätkub haldusreformi eelnõu teine lugemine, mille venitamist on opositsioon lubanud jätkata, kui nende muudatusettepanekuid arvesse ei võeta, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Keskerakonna fraktsiooni liikme Erkki Savisaare väitel on tegemist sisutu eelnõuga. "Olen nõus, et omavalitsuste reformimine on vajalik, kuid ma ei ole nõus kiirustamise ja pealiskaudsusega, mida antud eelnõu ette näeb. Seetõttu on antud eelnõu täiesti absurdne ja sisutühi," märkis Savisaar.

EKRE ja Vabaerakond on aga väitnud, et halduspiiride muutmisega saavad valitsuserakonnad tulevikus kohalikes omavalitsustes endale parema esindatuse.

Eelnõu kaitses Siim Kiisler IRL-st, kes tunnistas, et ühtegi parandusettepanekut ei saanud arvestada. "Üldine põhjus, miks ühegi ettepanekuga ei saanud arvestada on see, et nad ei käinud kokku reformis kirjeldatud haldusreformi mehhanismiga ja nende arvestamisel poleks seaduseelnõu olnud enam selline," selgitas Kiisler eelmisel nädalal.

Toimetaja: Allan RajaveeKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics