Reformierakonna valijad eelistavad presidendikandidaadina Kallast ({{commentsTotal}})

Kadri Simson kiidab Siim Kallast. Autor: Siim Lõvi /ERR

Ehkki Reformierakonna valijad pöörasid näo Siim Kallase suunas, on uuringu kohaselt Marina Kaljurand endiselt ülivõimas soosik presidendikandidaadi kohale.

Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et 46 protsenti ehk ligi pool sotside valijaid peab sobivaimaks presidendikandidaadiks just Marina Kaljuranda.

Ka mais toetas teda 29 protsenti valimisealisi küsitletuid ning kolm järgmist kandidaati – Siim Kallas, Indrek Tarand ja Edgar Savisaar – kogusid kolme peale kokku napilt suurema toetuse, vastavalt 14, üheksa ja kaheksa protsenti ning iga kuuga on pisitasa suurenenud Mart Helme ja Jaak Jõerüüdi toetus.

Uuringujuht Juhan Kivirähk tõi välja, et Reformierakonna valijad pooldasid kuni aprillini ülekaalukalt Kaljuranda, kuid mais on Kallas Kaljurannast möödunud ning Kallast pooldab 39 protsenti ning Kaljuranda 35 protsenti.

Kallas on saanud eelistatuimaks presidendikandidaadiks ka IRL-i valijate seas, kus teda pooldab 35 protsenti, Kaljuranda aga 27 protsenti IRL-i pooldajaist.

Toimetaja: Marek KuulRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.