Endine Briti luurejuht: kui rändekriisi kontrolli alla ei saa, ootab Euroopat ees "populistlik ülestõus" ({{commentsTotal}})

Sir Richard Billing Dearlove, MI6 endine juht.
Sir Richard Billing Dearlove, MI6 endine juht. Autor/allikas: Domusrulez/Wikimedia Commons

Suurbritannia välisluureteenistuse (Secret Intelligence Service ehk MI6) endine juht, sir Richard Dearlove hoiatas, et kui rändekriisi ei suudeta kontrolli alla saada, ootab Euroopat ees "populistlik ülestõus".

Dearlove'i sõnul võib järgmise viie aasta jooksul Euroopasse tulevate migrantide arv ulatuda miljoniteni, vahendas BBC.

Seega võib rändekriis mõjutada kogu kontinendi geopoliitilist maastikku.

Kui Euroopa ei suuda ühiselt tegutseda ja veenda oma kodanike märkimisväärset enamust, et migratsioonikriis õnnestub kontrolli alla saada, on Euroopa Liit populistliku ülestõusu võimuses, mille esimesi märke on juba näha," selgitas endine luurejuht.

Näiteks juunis toimuvat Briti referendumit, kus on kaalul Ühendkuningriigi jätkamine Euroopa Liidus, nimetas Dearlove "esimeses täringuviskeks palju suuremas geopoliitilises mängus".

Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud migratsioonileppesse suhtub Dearlove skeptiliselt ning tema arvates meenutab leppe raames antud viisavabaduse lubadus "perverssel moel bensiinikanistri jätmist lahtise tule lähedale, mida me ise parajasti kustutada tahame".

Dearlove'i arvates on Türgi migratsioonileppest palju mõistlikum samm Euroopa Liidu otsus eraldada 1,8 miljardit eurot selleks, et keskenduda Aafrikas migratsiooni algpõhjustele. Samas jääb sellest tema hinnangul väheks ning olukorra lahendamiseks on vaja "massiivset" tegevust, mille hulka kuuluks ka "palju agressiivsem operatsioon Põhja-Aafrika rannikul".

Samas hoiatas MI6 eksjuht, et täielikult ei saa ust migratsioonile sulgeda.

"Reaalses maailmas ei ole imelisi, James Bondi stiilis lahendusi. Inimlainete vastu ei saa nii kaua, kuni püsivad neid tekitavad jõud," nentis ta.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema