Armeenia ja Aserbaidžaan lubasid relvarahust kinni pidada ({{commentsTotal}})

Armeenia ja Aserbaidžaani liidrid kohtusid eile esimest korda pärast aprillis puhkenud kokkupõrkeid Mägi-Karabahhis.

Armeenia president Serž Sargsjan ja Aserbaidžaani riigipea Ilham Alijev kohtusid Viinis, kus viibisid kõnelustel ka Vene välisminister Sergei Lavrov ja tema USA kolleeg John Kerry, kes kutsusid taastama Mägi-Karabahhis relvarahu, vahendasid ERR-i teleuudised ja Yle.

Sargsjan ja Alijev lubasid relvarahust kinni pidada ja aidata kaasa Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissioonidele, samas jätkasid riigipead teineteise süüdistamist sõjategevuse algatamises ning relvarahu jätkuvas rikkumises.

Mägi-Karabahhi konflikti lahendamisele kaasa aitamiseks kutsuvad USA, Venemaa ja Prantsusmaa taas kokku Minski grupi, mis loodi 1992. aastal rahumeelse lahenduse otsimiseks Mägi-Karabahhi konfliktile.

Mägi-Karabahh on enamasti armeenlastega asustatud endine Aserbaidžaani autonoomne oblast, mille staatuse üle puhkes 1980. aastate lõpus relvastatud konflikt aserite ja armeenlaste vahel. Lahingutes hukkus hinnanguliselt 30 000 inimest ning ala läks Armeenia ja kohalike separatistide kontrolli alla.

Nüüd aprillis toimunud sõjategevuse käigus hukkus vähemalt 110 inimest. Tegemist on tõsiseima vägivallapuhanguga pärast Karabahhi sõja lõppemist 1994. aastal. Lisaks liikus esmakordselt pärast 1994. aastat ka rindejoon, kui Aserbaidžaani väed vallutasid mitu strateegilist punkti.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.