Kanada metsatulekahju ohustab juba naftavälju ({{commentsTotal}})

Metsapõleng Alberta provintsis Fort McMurray lähistel. Autor: AFP/Scanpix

Kanada lääneosas Alberta provintsis leviv metsatulekahju on hakanud ohustama piirkonna naftamaardlaid ning sellega seoses on võimud andnud korralduse umbes 12 000 töötaja evakueerimiseks.

Kaks nädalat tagasi tuli metsatulekahju eest Fort McMurray linnast põgeneda rohkem kui 80 000 inimesel, vahendas BBC.

Üle linna levinu põleng hävitas vähemalt 2400 hoonet. Hetkel üritatakse linna infrastruktuuri taastada, et elanikel oleks võimalik oma kodudesse tagasi pöörduma hakata.

Hetkel on põlenguala umbes 2410 ruutkilomeetrit ning prognooside kohaselt kestab tulekahju veel nädalaid. Mõned eksperdid on aga hoiatanud, et metsatulekahju võib jääda kestma isegi kuudeks. 

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.