"Migrantide seksiõpik" pälvib Saksamaal palju vastukaja ({{commentsTotal}})

Õppematerjal Saksamaale saabunud migrantidele.
Õppematerjal Saksamaale saabunud migrantidele. Autor/allikas: zanzu.de

Saksamaa valitsus on andnud välja õppematerjali, mille eesmärgiks on nõustada seksuaalsust puudutavates küsimustes migrante, kes pole veel pikemat aega riigis viibinud. Paraku on "seksijuhend" pälvinud rohkelt kriitikat nii migratsioonipoliitika laitjatelt kui ka mitmetelt ekspertidelt.

Veebilehel zanzu.de avaldatud juhend "Minu keha sõnades ja piltides" on tõlgitud kokku 12 keelde. Õppematerjalides käsitletakse seksuaalsust nii meditsiinilisest, juriidilisest, emotsionaalsest kui ka Saksa ühiskonna igapäevaelu puudutavast vaatevinklist, vahendab ajaleht The Daily Telegraph.

Hoolimata väljaandjate headest kavatsustest on aga pärast Kölni aastavahetuse sündmusi avaldatud õppematerjal muutunud osaks teravast migratsiooniteemalisest debatist.

Osa kommentaatoreid on kiitnud juhendit selle avameelse lähenemise eest seksuaalsusele, mis on nende arvates vajalik, et konservatiivsetest ja religioossetest kultuuridest pärit põgenikel õnnestuks lihtsamini kohaneda Saksamaa palju liberaalsema ühiskonnaga.

Teised aga leiavad, et kogu õppematerjalis väljenduv hoiak on migrantide suhtes liiga üleolev ja patroniseeriv. Näiteks Merseburgi ülikoolis seksuaalsust uuriv teadlane Heinz-Jürgen Voss märkis, et on juba iseenesest rassistlik eeldada, et Süüria ja Iraagi inimesed teavad seksi kohta vähem kui sakslased.

Samuti kardetakse, et nimetatud õppematerjal aitab kaasa Saksamaale saabunud migrantide ja põgenike üha suuremale demoniseerimisele.

Tuntud blogija Anabel Schunke aga teatas, et veebileht ei aita kuidagi muuta paljude meessoost migrantide suhtumist naistesse ja seksuaalsusesse. "Need mehed teavad väga hästi, mis on lubatud ja mis mitte, kuid nad ei hooli lihtsalt sellest, sest neid pole kunagi huvitanud selle riigi seadused ja kultuur. Samuti on äärmisel naiivne arvata, et toredate väikeste piltide ja integratsioonikursusega saab üleöö muuta arusaamu ja kultuuri, milles on elatud alates varasest lapsepõlvest," nentis ta.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema