"Migrantide seksiõpik" pälvib Saksamaal palju vastukaja ({{commentsTotal}})

Õppematerjal Saksamaale saabunud migrantidele. Autor: zanzu.de

Saksamaa valitsus on andnud välja õppematerjali, mille eesmärgiks on nõustada seksuaalsust puudutavates küsimustes migrante, kes pole veel pikemat aega riigis viibinud. Paraku on "seksijuhend" pälvinud rohkelt kriitikat nii migratsioonipoliitika laitjatelt kui ka mitmetelt ekspertidelt.

Veebilehel zanzu.de avaldatud juhend "Minu keha sõnades ja piltides" on tõlgitud kokku 12 keelde. Õppematerjalides käsitletakse seksuaalsust nii meditsiinilisest, juriidilisest, emotsionaalsest kui ka Saksa ühiskonna igapäevaelu puudutavast vaatevinklist, vahendab ajaleht The Daily Telegraph.

Hoolimata väljaandjate headest kavatsustest on aga pärast Kölni aastavahetuse sündmusi avaldatud õppematerjal muutunud osaks teravast migratsiooniteemalisest debatist.

Osa kommentaatoreid on kiitnud juhendit selle avameelse lähenemise eest seksuaalsusele, mis on nende arvates vajalik, et konservatiivsetest ja religioossetest kultuuridest pärit põgenikel õnnestuks lihtsamini kohaneda Saksamaa palju liberaalsema ühiskonnaga.

Teised aga leiavad, et kogu õppematerjalis väljenduv hoiak on migrantide suhtes liiga üleolev ja patroniseeriv. Näiteks Merseburgi ülikoolis seksuaalsust uuriv teadlane Heinz-Jürgen Voss märkis, et on juba iseenesest rassistlik eeldada, et Süüria ja Iraagi inimesed teavad seksi kohta vähem kui sakslased.

Samuti kardetakse, et nimetatud õppematerjal aitab kaasa Saksamaale saabunud migrantide ja põgenike üha suuremale demoniseerimisele.

Tuntud blogija Anabel Schunke aga teatas, et veebileht ei aita kuidagi muuta paljude meessoost migrantide suhtumist naistesse ja seksuaalsusesse. "Need mehed teavad väga hästi, mis on lubatud ja mis mitte, kuid nad ei hooli lihtsalt sellest, sest neid pole kunagi huvitanud selle riigi seadused ja kultuur. Samuti on äärmisel naiivne arvata, et toredate väikeste piltide ja integratsioonikursusega saab üleöö muuta arusaamu ja kultuuri, milles on elatud alates varasest lapsepõlvest," nentis ta.

Toimetaja: Laur ViirandRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.